.

.

Нови Lon0167 ZP10010-2-52 Вода Течни Ниво Сензор Пластични Двојна Плови Постоечкиот Прекинувач(ZP10010-2-52 Wasserfüllstandssensor Kunststoff-Schwimmerschalter

Нови Lon0167 ZP10010-2-52 Вода Течни Ниво Сензор Пластични Двојна Плови Постоечкиот Прекинувач(ZP10010-2-52 Wasserfüllstandssensor

DEN 2203.20

Количина на стоки
Достапно

Име На Производ : Постоечкиот Прекинувач;Модел Бр. : ZP10010-2-52;Max Контакт Оценка : Max Контакт Оценка;10 W : 10 W.Макс Префрлување Напон : 100 V DC;Max Комутација на струјата : 0.5 A;Max Дефект Напон : 220 V DC;Max Носат Струја : 1А.Макс Контакт Отпор : 100mΩ;Температура Оценка : -10 / +85 °C;Float Топката Материјал : P. Стр;Float Тело Материјал : П. П. Нишка Кол(Приближно) : 9.5 mm / 0.374";Исклучете Големината на Телото : 24 x 110mm / 0.9" x 4.3"(Max D*H);Должина на Кабел : 36cm / 14.2"(Gewindedurchmesser (ungefähr) : 9,5 mm / 0,374 '; Schaltergröße : 24 x 110 mm / 0,9' x 4,3 '(max.D * H); Kabellänge : 36 см / 14,2'.Боја : Бела;Нето Тежина : 30g;Пакет Содржина : 1 x Постоечкиот Прекинувач(Farbe : Weiß; Nettogewicht : 30 g; Packungsinhalt : 1 x Schwimmschalter.ZP10010-2-52 Вода Течни Ниво Сензор Пластични Двојна Плови Лебди Switch A плови прекинувач е уред користи за да смисла на нивото на течност во резервоарот.Прекинувачот може да actuate пумпа, индикатор, А-larm, или друг уред.Тоа лесно може да се конвертира од нормално отворен нормално да се затвори со inverting на плови.Забелешка : бидејќи тековната дека прекинувачот може да го носи е многу малку(0.5 A), мора да се користи реле или контактор кога тоа е поврзано со оптоварување, реле или контактор не се вклучени овде.Опис на German ZP10010-2-52 Wasserfüllstandssensor Kunststoff-Schwimmerschalter Produktname : Schwimmschalter; Modellnummer : ZP10010-2-52; Max.Kontaktbelastung : Max.Kontaktbelastung; 10 W : 10 WMax.Schaltspannung : 100 ν DC; Max.Schaltstrom : 0,5 A; Max.Durchbruchspannung : 220 V DC; Max.Tragstrom : 1 AMax.Kontaktwiderstand : 100?; Temperaturklasse : -10 / +85 ° C; Float Топката Материјал : P. Стр; Float Материјал : P. PGewindedurchmesser (ungefähr) : 9,5 mm / 0,374 '; Schaltergröße : 24 x 110 mm / 0,9' x 4,3 '(max.D * H); Kabellänge : 36 см / 14,2'Farbe : Weiß; Nettogewicht : 30 g; Packungsinhalt : 1 x Schwimmschalter.

Карактеристики на понудата

Слични понуди