.

.

(20PCS) J271 IC Прекинувачот P-CHAN 30V 50MA ДА-92 271

(20PCS) J271 IC Прекинувачот P-CHAN 30V 50MA ДА-92 271

DEN 215.76

Количина на стоки
Достапно

Дел NO. : J271. Пакет : ДА-92-3. Опис : IC ПРЕКИНУВАЧОТ P-CHAN 30 V 50 MA ДА-92. Дел NO. : J271 Package : ДА-92-3 Description : IC ПРЕКИНУВАЧОТ P-CHAN 30 V 50 MA ДА-92 Supplier : SICSTOCKCurrent - Одводнување (Idss) @ Vds (Vgs=0) : 6m A @ 15 VDrain на Изворот на Напон (Vdss) : -Моментална Потрошувачка (Id) - Макс : -FET Тип : P-Channel Voltage - Дефект (V(BR)ГСС) : 30 VVoltage - Исклучување (VGS исклучите) @ Id : 1.5 V @ 1n AInput Capacitance (Ciss) @ Vds : -Отпор - RDS(На) : -Монтажа Тип : Преку Hole Supplier Уред Пакет : ДА-92-3 Power - Max : 350m W.

Карактеристики на понудата

Слични понуди