.

.

Фиксен Безжичен Терминал, Безжични Аларм Систем за GSM, со Голем Екран на Телефонот Безжичниот Терминал, за Дома Јавни Телефони(Четири фреквенција, НИ прописи (100-240V))

Фиксен Безжичен Терминал, Безжични Аларм Систем за GSM, со Голем Екран на Телефонот Безжичниот Терминал, за Дома Јавни Телефони(Четири

DEN 1245.36

Количина на стоки
Достапно

Со добивањето на јачината на сигналот на екранот, работниот статус екранот, caller ID функција.Усвојување SIM300 W модул со силен сигнал и добра стабилност.Со времето, на сметката, и проверка на функции (за јавни телефони).Тоа може да биде поврзана на пазарот со глас кутија, burglar аларм домаќин, подредување на софтвер.Целосно автоматско IP функцијата (тоа може да биде претходно прилагоден од страна на телефон).Усвојување SIM300 W модул со силен сигнал и добра стабилност.Нема потреба за инвестирање во земјата кабел линии, лесно да се инсталира.Голем екран, Кинески LCD дисплеј.Со времето, на сметката, и проверка на функции (за јавни телефони).Со добивањето на јачината на сигналот на екранот, работниот статус екранот, caller ID функција.Работата на владата е ист како и на обичните телефонски фиксни.Целосно автоматско IP функцијата (тоа може да биде претходно прилагоден од страна на телефон).Тоа може да биде поврзана на пазарот со глас кутија, burglar аларм домаќин, подредување на софтвер.

Карактеристики на понудата

Condition:
100% Brand New
Material:
ABS plastics
Color:
As picture shown
Frequency range:
dual band:
GSM 900MHz/1800MHz
           GSM 900MHz (transmit 890-915MHz / receive 935-960MHz) / GSM 1800MHz (transmit 1710-17850MHz / receive 1805-1880MHz) :
quad band:
GSM 850/900/1800/1900MHZ
Peak power:
2 W
Power consumption:
Static ≤ 25 mA, emission ≤ 600 mA
Sensitivity:
-104 dB
Internal voltage:
DC 5V / 1A
Ambient temperature:
0 °C ~ +40 °C
Operating humidity:
45 % to 90 % (without condensation)
Atmospheric pressure:
86 ~ 106 Pka
Ambient noise:
Antenna overflow:
3.5dB (omnidirectional)
AC power supply:
90-240V ac ±10%, frequency 47-54Hz;
DC power supply:
12V
Packing size:
19*13.5*7.5cm/7.5*5.3*3.0in
Functions:
1. With 300W communication module, the signal is good, the long-term work stability is good, the sound quality is clear, the call is free of noise, the call is not dropped, and the signal is strong even in remote mountainous areas. :
2. Many years of experience in the production of wireless access fixed-board products, the quality is guaranteed, the repair rate :

Слични понуди