.

.

Осигурач Носителот Автомобил AFS+ATC со Двојна употреба Осигурач Носителот 60A+20A со Клуч.

Осигурач Носителот Автомобил AFS+ATC со Двојна употреба Осигурач Носителот 60A+20A со Клуч.

DEN 420.00

Количина на стоки
Достапно

Автомобил AFS+ATC со Двојна употреба Осигурач Носителот 60 A+20 A со Клуч. 1. Материјал : цинк alloy2. Инсталации спецификации : 4 GA ВО; 4 GA OUT3. Инсталации бленда : 10mm4. Отворот на одредување на завртка : 6mm5. Клуч : M4 (2mm) клуч се користи за да се размонтираат ATC на осигурувачот; M6 (3мм) клуч се користи за да се размонтираат AFS на осигурувачот; М8 (4mm) клуч се користи за да поставите заклучување на шрафовите на двете страни на жици.6. Осигурач инсталација метод : Ако треба да го измените AFS осигурач : (1).Користете М4 клуч за да се отстрани М4 поставите завртки (4 вкупно) на производот и да ги отстрани ATC осигурач(2).Користете M6 spanner клуч за да се отстрани M6 навој(3).Инсталирајте AFS осигурач(4).Стегне M6 screws7. Состав : ATC 20 A x 2 (инсталиран на осигурач носителот стандардно)Осигурач носителот x 1 AFS 60 A x 1 Wrench M4 x 1 Wrench M6 x 1 Wrench М8 x 1.

Карактеристики на понудата

Слични понуди