.

.

YLHXYPP Термички Печатач Безжичен Телефон Печатач USB Порт 2 Инчен 58mm Bluetooth Печатач

YLHXYPP Термички Печатач Безжичен Телефон Печатач USB Порт 2 Инчен 58mm Bluetooth Печатач

DEN 5904.00

Количина на стоки
Достапно

Со Bluetooth функцијата, ја подржува Android, i OS и Windows, погодно за вас да се печати податоци од вашиот уред за безжично.Директни термички печатач користи термална хартија наместо мастило и е обично помали, потивко, побрзо, и повеќе енергетски ефикасни од dot-matrix печатач.Вграден-во 1500m Ah 7.4 V литиум-јонска батерија, може да работи континуирано до 8 часа.Поддржува Кинески, англиски, Јапонски и така натаму, да ги исполнуваат корисникот различни побарувачката.Висока ефикасност и јасно попуст купони, печати брзина може да достигне до 80mm/s.Број на модел : GZM5810 Supports Мрежа Печатење : No Interface Тип : bluetooth Paper се Хранат Режим : manual Double-двострано Печатење : No Application : За Commerciallnternal Меморија : None Dot Матрица Печатач Тип : Универзална билет printer Use : Термички Printer Consumable Тип : Термички Paper Print метод : термички линија печатење Bluetooth верзија : 4.0 време на Полнење : 2 - 4 часа Интерфејс : моќ приклучок, мини USB брзината на Печатење : 50 - 80mm/s Резолуција : 203 DPI ( 8dot/mm ) Точка по линија : 384 точки по линија на Хартија дебелина : 0.05 - 0.10 mm ширина на Хартијата : 57 + / - 0.5 mm Печатење ширина : 48 + / - 0.5 мм Возен хартија дијаметар : 40mm ( макс ) Животен циклус на време : 50км ( печатење густина под 12.5 проценти ) / 100 милиони пулсира бар-код тип : 1-D : UPC-А, UPC-E, EAN-13, EAN-8, CODE39, ITF25, CODABAR, CODE93, CODE128; 2-D : QR код Работна температура : -10 Сте.C - 30 Сте.C Внатрешни знаци : ASCII CH ( 8 x 16, 9 x 17, 9 x 24, 12 x 24 ); GB18030 ( 16 x 16, 24 x 24 ) Печатење команда : ESC / ПОС компатибилен со цел поставува Црна марк тест : support Package вклучува : 1*печатач 6*печатење paper Note : ве Молиме овозможи 1 - 3 cm грешка поради прирачник за мерење, Поради разликата помеѓу набљудувачите, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат.Ви благодариме!долготрајни.

Карактеристики на понудата

Слични понуди