.

.

Бетонски Ѕид Кука Проширување Кука 304 од не ' Рѓосувачки Челик Тешки Бетонски Кука Отворено Првенство Кука Проширување Завртки за Бетонски Ѕид M6 6pcs

Бетонски Ѕид Кука Проширување Кука 304 од не ' Рѓосувачки Челик Тешки Бетонски Кука Отворено Првенство Кука Проширување Завртки за

DEN 167.76

Количина на стоки
Достапно

Количина : 6 PCS Спецификации : должина 90mm (3.5 во) Проширување цевка должина 38mm (1.49 во) Отворање на растојание 16mm (0.6 во) Удар вежба малку (дијаметар) 10мм (0.39 in) Направени на 304 нерѓосувачки челик, тоа е издржлив и може да се користи на отворено.Тоа е подобро ' рѓа отпор Лесен за инсталација : Користете Влијание вежба за ударна дупка во ѕидот што е со иста големина како на проширување цевка.Место на проширување кука во дупка и се стегне хексадецимален нут со клуч.По сила, обвивка се проширува и опашката перки висат на ѕидот.Проширувањето е создаден од страна на затегнување на навој гром кој црта заострените конус проширување на еден ракав од ѕидот на дупка.Треба да се напомене дека проширувањето завртки мора да се монтира на релативно тешко супстрат, и место каде мека и лесно да падне е нестабилен, како што се недостатокот од дрвото на почвата на ѕидот.Проширувањето цевка дел треба да ги внесете сите ѕидот.Додека навој дел е доволно долго, ракавот дел е подлабоко и поцврсти.

Карактеристики на понудата

Слични понуди