.

.

Мулти-функционални Моќ Метар, Стабилни Перформанси Моќ се Сретна Фактор на Моќ Метар Компактна Големина Цврстата Структура за Електрични(AC200-450/100A)

Мулти-функционални Моќ Метар, Стабилни Перформанси Моќ се Сретна Фактор на Моќ Метар Компактна Големина Цврстата Структура за Електрични(AC200-450/100A)

DEN 544.56

Количина на стоки
Достапно

Нема надворешни AC трансформатор е потребно за мерење на струја во рок од 99.9 A. Висока мерење на точност, стабилни перформанси.Компактна големина и здрав структура, лесна инсталација.Усвојување на висока јачина оган retardant материјал, безбеден и сигурен.Мулти-функционални digital-екранот метар може да мерење на AC напон и струја, активна моќност, привидна моќност и фактор на моќност во исто време.Мулти-функционални digital-екранот метар може да мерење на AC напон и струја, активна моќност, привидна моќност и фактор на моќност во исто време.Усвојување на висока јачина оган retardant материјал, безбеден и сигурен.Висок мерење на точност, стабилни перформанси.Компактна големина и здрав структура, лесна инсталација.Нема надворешни AC трансформатор е потребно за мерење на струја во рок од 99.9 A. Едноставно да помине жица на мерната јамка преку мал круг дупка на десната страна на метар за да се заврши мерењето.

Карактеристики на понудата

Measurement voltage:
AC80-300V, AC200-450V (Optional)
Measuring current:
AC100A (additional transformer is required if it is greater than 100A)
Power supply:
no power supply is required
Measurement accuracy:
0.5%
Overall dimensions:
54 * 80 * 64mm / 2.1 * 3.1 * 2.5in
Installation:
35mm din rail installation
Package List:
1* Multi-Functional Meter
Note:
New-style and old-style are shipped randomly

Слични понуди