.

.

МАТ Стока Одделение Fiberglass Засилен со Вжарено Здрав Лента - 3/8 во. Широк x 60 yds. (Пакување од 1) Filaments се Кандидира Должина

МАТ Стока Одделение Fiberglass Засилен со Вжарено Здрав Лента - 3/8 во. Широк x 60 yds. (Пакување од 1) Filaments се Кандидира Должина

DEN 176.64

Количина на стоки
Достапно

Од СУШТИНСКО значење ЗА СЕКОЈА лента со алатки - ги Користи се бесконечна за сите професионални, сопствениците или претпријатието; од пакување тешки предмети да се занимаваат светлина предмети.МАТ со Вжарено Лента е наменета за поголемиот дел од пакување, tabbing, спојување, обврзувачки и искористување, серпентина заврши плоскости, занимаваат, пелетирање и unitizing апликации.ЗАСИЛЕН ЗА ТЕШКИ работни МЕСТА - МАТ UFST39 Филамент Лента е наменета да се справи со губење на еднаков на 100 кг по инч (затегнувачка цврстина), поради неговата fiberglass насоки.Во можност да се спротивстави на nicks, гребнатинки, moistures, и scuffing да се заштити или да се одржи кутии кога тешки предмети треба да се движат наоколу.ТРАНСПАРЕНТЕН ФИЛМ - Обезбедува јасна видливост на кутија графика, печатење, и илустрации.Тешки, јасно филм поддршка е триење и отпорни на влага, обезбедува добар стареење, а штити filaments и лепило да им помогне на вашиот кутии остане затворена за долги периоди на време.АПЛИКАЦИИ - флексибилни fiberglass лента овозможува структурна поддршка на голем чување на кутии за пакување, транспорт, движење, магацин за складирање, картон запечатување и други општа намена обвивката.На Филамент Засилен Лента тоа е толку лесно да се користи како што е силна.Тоа може да се печат, бенд, поправка, и да се застане на некои од најтешкиот пакување работни места може да излезе со.МИР НА УМОТ ШОПИНГ 100% ПАРИ ГАРАНЦИЈА ЗА ВРАЌАЊЕ НА! - Ние го продаде Стока Одделение Филамент Засилен Здрав Лента ако не сте задоволни, ние ќе направиме нашите длабинска анализа за да бидете сигурни дека сте целосно задоволни со производот и услугата.Само пратете ни е-маил, и ние и ветуваме да се направи тоа право!.Големина : 1-Се Тркалаат.

Карактеристики на понудата

Слични понуди