Zawód fotograf grupa dyskusyjna – jak zostać zawodowym fotografem?

Zawód fotograf to grupa pytań i odpowiedzi o pracy zawodowej. Wiele osób myśli o zawodowym wykonywaniu fotografii. Nie jest to oczywiście łatwy zawód, odpowiadamy na pytania, dzielimy się doświadczeniem i prowadzimy dyskusje. To cel naszej nowej grupy dyskusyjnej.

Jesteś zawodowym fotografem, podziel się z nami swoim doświadczeniem, pomóż innym w rozpoczęciu swojej przygody z fotografią zarobkową.

Stawiamy na otwartość, miłą atmosferę i uczciwe podejście do tematu. Na pewno, nie obiecujemy odniesienia wielkiego sukcesu w 3 miesiące, milionowych zysków i gruszek z wierzby.

Do fotografii podchodzimy w sposób prosty i pragniemy by grupa była również prowadzona w zrozumiały i rzetelny sposób. Zachęcamy do dołączenia do grupy i prowadzenia ciekawych dyskusji. To grupa dla amatorów, zawodowców, hobbystów ale przede wszystkim, osób kochających fotografię.

Zawód fotograf – grupa dyskusyjna

Fajnie jest dzielić się swoim doświadczeniem, prowadzić ciekawe dyskusje i rozwijać się wspólnie. Właśnie wspólny rozwój nas interesuje najbardziej.

Jeśli chcesz zostać zawodowym fotografem, zapraszamy do dołączenia do naszej grupy dyskusyjnej, którą możesz pod adresem: https://www.facebook.com/groups/zawodfotograf

Im, więcej osób w grupie, tym więcej ciekawych dyskusji oraz łatwiejszy rozwój.

Jak pracować jako fotograf?

To chyba najpopularniejsze pytanie, którego poszukują osoby już pstrykające zdjęcia amatorsko, chcące przejść na zarobkowe wykonywanie zawodu.

Ale spokojnie, nim rzucisz się na głęboką wodę dobrze zaplanuj jak chcesz odnieść sukces. Bycie zawodowym fotografem nie jest proste. Pamiętaj, że aby odnieść sukces musisz nie tylko znaleźć klientów ale również zacząć sprzedaż swoich usług.

W grupie znajdziesz

  • rozmowy o fotografii
  • pytania i odpowiedzi o biznesie foto
  • podpowiedzi dotyczące sprzętu
  • miłe miejsce dla fotografów chcących rozpocząć przygodę z zawodem

Kim jest fotograf

Fotograf to osoba, która tworzy usługę/produkt bazujący na zdjęciach. A w prostych słowach, fotograf robi zdjęcia, obrabia je i dostarcza klientowi w odpowiedniej formie.

Czyli my jako fotografowie robimy zdjęcia na zamówienie a potem oddajemy je osobie lub instytucji, które zamówiły te zdjęcia. Niby prosta praca prawda? Tak właśnie myśli większość klientów, że bycie fotografem nie jest trudne. To idealna praca, robisz sobie kilka zdjęć i zarabiasz dużo pieniędzy.

Bycie fotografem to nie tylko sama fotografia, to również obrabianie, kontakt z klientem, obsługa zleceń i zapytań a kończąc na prowadzeniu własnej firmy. To prawdziwy zawód na pełen etat.

Wykształcenie zawodowego fotografa

Wykształcenie jest bardzo ważne. Ale nie mówimy tutaj o zrobieniu uczelni wyższej na kierunku fotografia. Wielu fotografów z wielkimi sukcesami zawodowymi to samouki. Ale jak w każdej niemal branży, trzeba być dobrym w tym co się robi.

Fotografia to rzemiosło, które wymaga od ciebie znajomości technicznej strony ale również doświadczenia i umiejętności. I tak, fotografii można się nauczyć, a najlepszą formą nauki jest oczywiście robienie zdjęć.

Sama fotografia ewoluuje i zmienia się z roku na rok. Coraz mniejsze znaczenie ma „marka aparatu” a coraz większe ma doświadczenie i poznanie potrzeb klienta. Co ciekawe nowoczesne media społecznościowe dają nam nie tylko wielkie szanse do generowania nowych zysków (np. fotografia na potrzeby instagramu), ale również wiele zagrożeń.

Musimy niemal zawsze rozwijać się bo sama branża się zmienia i rozwija.

Fotolab dla fotografów zawodowych

A gdy rozwijasz swoją pasję i zaczynasz zarabiać na fotografii, warto korzystać również z fotolabu prowadzonego przez fotografów dla fotografów. Zapraszamy do nas – fotolab zeenpix – internetowego miejsca drukującego piękne zdjęcia klientów.

O otwieraniu biznesu fotograficznego napisaliśmy również w naszym mini poradniku, który znajduje się tutaj: https://zeenpix.com/czy-warto-w-2022-roku-otworzyc-firme-fotograficzna/

Miłej lektury i do zobaczenia w grupie dyskusyjnej „Zawód fotograf”.