Warsztaty fotograficzne w górach Beskidu Niskiego 2022

Tokina i Fotowarsztaty zapraszają na zaplanowane na weekend 10-12 czerwca warsztaty fotograficzne w górach Łemkowszczyzny, polskiej i słowackiej części Beskidu Niskiego. Na trasie cerkwie, cmentarze wojenne, kapliczki, opustoszałe wyludnione doliny, łagodnie falujące zbocza i odrobina beskidzkiego błota/kurzu.

Warsztaty fotograficzne w górach z Tokiną

Inspiracją i głównym motywem pleneru są łemkowskie cerkwie, malowniczo wpisane w krajobraz Beskidu Niskiego. Ten typ drewnianej architektury cerkiewnej jest jednym z najbardziej malowniczych, ponadto zwykle bardzo harmonijnie wpisane w krajobraz, nie zeszpecony „współczesnością”.

Nieopodal cerkwi znajdziemy najczęściej zapomniane grekokatolickie cmentarze, gdzie czas zatrzymał się przed II wojną światową, zaś omszałe nagrobki opisane są cyrylicą. Na uwagę zasługują również pamiątki Wielkiej Wojny, galicyjskie cmentarze wojenne z lat 1914 i 1915.

Niedzielny poranek przeznaczymy m.in. na plener w Bardejowie – perle architektonicznej słowackiej łemkowszczyzny, tam też przerwa na obiad. Bardejów to wyjątkowe miasto, które ze względu na nadzwyczajne nagromadzenie świetnie zachowanych zabytków zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

Fantastyczna przygoda offroadowa, między plenerami jeździmy terenówkami, można będzie prowadzić! Nocujemy zaś na końcu świata, bez zasięgu telefonów, choć z internetem i dobrym dojazdem szutrową drogą – na końcu tej drogi przytulny dom pachnący drewnem, pyszne wyżywienie… a wieczorem prawdziwe ukraińskie czany.

Na czas zajęć będzie można bezpłatnie wypożyczyć obiektywy marki Tokina.

Miejsce: Beskid Niski, Polska i Słowacja
Termin: 10-12 czerwca 2022
Cena: 1160 zł

Cena obejmuje:

  • uczestnictwo w warsztatach
  • wynajem samochodów terenowych w sobotę (4 osoby na samochód), obecność instruktora
  • noclegi w komfortowych pokojach dwu, trzy i czteroosobowych z łazienką
  • pełne wyżywienie (poza obiadem w niedzielę)
  • ukraińskie czany i ognisko
  • wi-fi w pensjonacie

Więcej informacji oraz rezerwacje:
https://fotowarsztaty.com/tematy-i-miejsca-zajec/polska/warsztaty-fotograficzne-w-gorach-beskidu-niskiego-z-nuta-offroadu/