.

.

ФИЛМСКИ ПОСТЕР: АДА-1961-FN-ЛОБИ КАРТИЧКА-ДРАМА-СУЗАН HAYWARD FN

ФИЛМСКИ ПОСТЕР: АДА-1961-FN-ЛОБИ КАРТИЧКА-ДРАМА-СУЗАН HAYWARD FN

DEN 720.00

Количина на стоки
Достапно

Ова е оригинална лоби картичка, не е репродукција.Филм лоби картички некогаш биле вработени да примами публика на посетителите и да се потенцира клучната рамки од филмови.За разлика од денес е насловот постер "еден листови," кој обично се карактеристика само на една или две glimpses на филмот, лоби картички прикажани осум одделни сцени.Понекогаш studios произведуваат како многу како 16 лоби картички за еден филм.Рано лоби картички се црно и бело, поставен на картичката акции, и хоризонтална во формат.Типичен поставите вклучени Наслов Картичка (ТЦ) и седум т.н. Сцена Картички (SC).Собирачи на овие картички за пребарување не само за реткост и популарност, но исто така и за сцени кои quintessentially снимање на филмови тие го опишуваат.Навистина, исклучително претставник лоби картички може да често пати се далеку повредни од било кој друг сувенири поврзани со одреден филм.Идеален за екранот, одлична за собирачи, или некој кој сака одличен декоративен дел за нивниот дом или канцеларија.Сила зад престолот Сузан Hayward лежи на линија на политички grifters и grafters Некои компании носат,soiling,и дамки.

Карактеристики на понудата

Слични понуди