.

.

43/50/55/65/75 Инчен Анти-Отсјај ТВ Филм - Анти - УВ Екран Заштитник, Филтрирање и Блокирање на Сина Светлина од 400 до 450Nm за LCD, LED, 4K OLED & QLED HDTV,50inTV 43.34inx24.40in

43/50/55/65/75 Инчен Анти-Отсјај ТВ Филм - Анти - УВ Екран Заштитник, Филтрирање и Блокирање на Сина Светлина од 400 до 450Nm за

DEN 2467.92

Количина на стоки
Достапно

★Забелешка : ве Молиме мерка на екранот пред купување, мерење на внатрешниот екран, не вклучувајќи ја и рамката.(Мерка ширина и висина). ★Матирано Екран Заштитник : екранот филм обезбедува анти-отсјај ефект , Направи ТВ слика светлина мека, дури и ако ти се гледа TV за долго време, вашите очи нема да се чувствувате уморни. ★Анти-Сина Светлина : се Филтрираат Сина Светлина (400nm-450nm бранова должина) и олеснување на замор на очите да ви помогне да спиете подобро. ★Функција : Анти-рефлективен / анти-зрачење / анти-отсјај/анти-myopia/filter out сина светлина ,олеснување на замор на очите и да ви помогне да спиете подобро и сл. ★Анти-Нула : Екран Заштитник Панел Анти нула слој, P E T материјал, заштита на вашиот ТВ од дете и домашни миленици.Кратко-бран сина светлина е светлината со релативно висока енергија бранова должина помеѓу 400nm и 450nm.Сино светло во оваа бранова должина ќе се зголеми износот на токсини во хирургијата областа на окото, кои сериозно го загрозува здравјето на нашите очи fundus.Сина светлина предизвикува слепило, и најмногу ефикасно решение во моментов е на филм, ТЕЛЕВИЗИЈА.Анти-сина светлина филм технологија е многу зрел, а цената е многу ниска, која може ефикасно да се спречи сина светлина од продорен.-Име на производ : TV Screen Protector-Филм Производ Материјал : P E T-Карактеристики на Производот : анти-одраз/анти-зрачење/анти-myopia/filter сина светлина, која може да се намали заморот на компјутер очи и да ви помогне да спиете подобро.-Карактеристики на производот : анти-ултравиолетови, анти-зрачење, анти-сина светлина, анти-нула, блок сина светлина, заштита на видот, прашина и водоотпорен-Погоден за Луѓето : идеален избор за кратковиди луѓе, канцеларијата на работниците, социјалните медиуми зависници, онлајн гејмери, мода љубовници, итн.Пакетот вклучува : Анти-Blu-ray екран заштитник x 1★Забелешка : 1. Ве молиме мерка на екранот пред купување, мерење на внатрешниот екран, не вклучувајќи ја и рамката.2. На ТВ заштитна фолија е заштитена од две други транспарентен филмови во средината.Запомнете да откине на внатрешниот слој.По ТВ филм е целосно да се вметнат на екранот се отстрани надворешниот слој.

Карактеристики на понудата

Слични понуди