.

.

Rikon 10in. Изведувачи Видов

Rikon 10in. Изведувачи Видов

DEN 3599.76

Количина на стоки
Достапно

Моќен 1-3/4 HP, 1 Ph, 120/240 V, 3450 ВРТЕЖИ во минута мотор, Индустриски квалитет, мулти-ребрести рамен J-појас за непречено моќ за пренос.Прецизно изработени леано железо табела врвот и крилја, Dual табелата 'Т' слотови за употреба со митра мерачи и jigs.Магнетни табела внесете ги отстранува без алатки, Јасно сечилото стража со riving нож/splitter за екстра корисникот безбедност.Коњски сили 1-3/4 HP, Volts 120/240 V, ВРТЕЖИ во минута 3,450, со Дијаметар од 10in. 3-1/8in максимална длабочина намалување на 90 степени, Табела Големина 27in.x 40in.На Rikon 10-205 10in.Лево Навалите Изведувачот Табела Saw едноставен дизајн е она што го прави популарен меѓу професионалци и не-го-yourselfers.Оперативен оваа табела saw е многу едноставна – сечилото контроли се големи и лесно да се пристапи, кутија-тип rip ограда поставува точно, dual табела Т слотови даде голема алтернативи за користење на митра мерачи и други jigs, префрлување од ножот се лесни, ножот чувари и контрола префрлување со голема исклучување гребло додадете одлична сигурност заштита на корисникот, и вграден мобилен база овозможува поместување на видоа околу работата-област исклучително лесен.Жичен за употреба со 3-жица 120 V кутиите на двата краја.

Карактеристики на понудата

Слични понуди