.

.

Dizdkizd Гроздобер Washi Лента во Собата, 15 Ролни Широки Јапонски Бронзирање Маскирање Лента за Занает Проект, Ѓубре Journaling, Scrapbooking Материјали

Dizdkizd Гроздобер Washi Лента во Собата, 15 Ролни Широки Јапонски Бронзирање Маскирање Лента за Занает Проект, Ѓубре Journaling,

DEN 897.60

Количина на стоки
Достапно

1. PREMUIM МАТЕРИЈАЛ : ①Made од високо-квалитет на Јапонска хартија; ②Acid-бесплатно; ③Easy да раскинам со рака; ④Stick добро и ја наместите; ⑤It исто така, може да биде отстранета без да остават било остатоци. 2. ПЕТ ДИМЕНЗИИ ВО ЕДЕН СЕТ : Нашата Journaling Washi Лента Сет Вклучува 15 Ролни, Должина : 6.6 нозе (2м) во должина по тркалаат, разни ширина : 0.3 инчен (8мм) × 3 ролни, 0.4 инчен (10мм) × 3 ролни, 0.6 инчен (15mm) × 3 ролни, 1.2 инчен (30мм) × 3 ролни, 2.0 инчен (50mm) × 3 ролни. 3. ЗАЧУДУВАЧКИ ЗЛАТНА ФОЛИЈА ДИЗАЈНИ : прекрасни washi лента поставена носи елеганцијата на кран птици во еден фасцинантен ориенталниот свет.Гроздобер лента поставена е прекрасна мешавина на пастели и злато foiled дизајни. 4. КАКО ДА го КОРИСТИТЕ : касетата е тенка, но силни, и на кора-исклучи подлога, ова го прави полесно да се намали и место на парче што го сакате, или отсечени поединечни елементи да се користи како налепници. 5. РАЗНОВРСНА УПОТРЕБА : Овој washi лента пакет е совршен за куршум весник, scrapbooks, planners, календари, библијата journaling, ѓубре весник, - карта во донесувањето одлуки, подарок завиткување, фото рамки, училишни проекти, канцелариски материјал, мобилен телефон случаи, итн. 15 ролни во подарок кутија.Информации За Производот.Материјал : Јапонски професионални текстура хартиена лента.Ширина : 8mm/10мм/15mm/30мм/50mm.Должина : 3m (9.8 стапки) на секој тркалаат.Тежина : 120g(appx.).Пакетот Вклучува : . 15 ролни во подарок кутија.Топол Печат Занает : Топол печат на графички и текстуални рендерирање голема боите, никогаш нема да згаснат.Лесен за користење : Dizdkizd washi лента е лесно да се раскинат од страна на рака, без остатоци.Стимулира имагинација : што Можете да направите речиси сè, со тоа, ќе се имагинација е само граница.Носталгија : Dizdkizd гроздобер washi ленти е украсен со луксуз и благородна стил, полн со уметност атмосфера и извонредна.

Карактеристики на понудата

Слични понуди