.

.

УВ Светло Батерија Ултравиолетово Светло Водоотпорен Мини 10W Преносни 365nm LED Блиц Светлина Рачни Факелот со Батерија &Апарат за полнење за на Ноќта Риболов Куче Ури?

УВ Светло Батерија Ултравиолетово Светло Водоотпорен Мини 10W Преносни 365nm LED Блиц Светлина Рачни Факелот со Батерија &Апарат

DEN 240.00

Количина на стоки
Достапно

✦【Моќен УВ Светло】 : Професионални 365nm ултравиолетово светло, со користење на високо квалитетни 365nm ултравиолетови ПРЕДВОДЕНА како извор на светлина, потрошувачката на енергија до 5 W.Ултравиолетова светлина греди може да се открие дамки или течности невидливи за голо око, на подот или дури и на тревата.Тоа е навистина посветена на откривање спектар, кој може да се користи под природна светлина и врши подобро во темница, со речиси и да нема видлива светлина истекување. ✦【Преносни УВ Светлина】 : Ова ДОВЕДЕ ултравиолетово светло е пренослив.Црна светлината светилка не е само издржлив, но, исто така, компактен и лесен.Дршката е текстура, без разлика што ќе се прави, може да се обезбеди добар и удобен зафат.Можете лесно може да се стави во вашиот џеб или дури и се зацврсти на вашиот зглоб со вклучена врвка за околу рака.Таа е идеална за патување.Тоа не ќе се зголеми тежината на вашиот багаж. ✦【Трајни & Водоотпорен】 : УВ светло е направен од висок квалитет на алуминиум и има долг век на батеријата до 2,5 часа.Своите трајни алуминиумско тело и шок отпор издржи грубото ракување.УВ светло овозможува лесен за употреба во разни екстремни weathers.Тоа е многу издржливи. (Напомена : не се стави светлото во вода). ✦【USB Полнење и Лесен за Користење】 : Напојува од страна на нашите батерија, оваа нуркање светло трае 2 пати повеќе од рефлектори.Постојано трчање време трае 15 часа по ниска режим, 2 часа на високо режим.континуирано подолго работно време на светлото, многу погодно за светлото.(Опремени со полнач и батерија). ✦【Широка Примена】 : УВ рефлектори се помогна да се открие храна дамки и домашно милениче урина дамките на тепихот, и облека, кои инаку се невидливи за Голо Око.Погодна да се погледне за скорпии.Лесно се идентификувате валута, возачка дозвола, службен лични карти, пасоши.Хотел соба, Антички, или гас течење Инспекција.

Карактеристики на понудата

Слични понуди