.

.

hand2mind Numberline Учење Часовник, Деца Часовник Учење, Предавање на Часовникот, Кажувајќи Време на Наставата Часовник, Часовник за Деца за Учење да се Каже Времето, Децата

hand2mind Numberline Учење Часовник, Деца Часовник Учење, Предавање на Часовникот, Кажувајќи Време на Наставата Часовник, Часовник

DEN 1319.76

Количина на стоки
Достапно

ЧАСОВНИКОТ УЧЕЊЕ ЗА ДЕЦА : Numberline часовник им помага на младите да се физички и психички се поврзете концепти помеѓу голем број на линија и време.Помага на децата да разберат дека време е континуиран единица мерка.УЧЕЊЕ ЧАСОВНИЦИ ЗА ДЕЦА ДА се КАЖЕ ВРЕМЕ : на Децата да научат да се каже времето лесно од учењето како да го видите времето на бројот линија пред ставање на линија на часовникот.Ова може да биде работено од страна на децата самостојно.АНАЛОГЕН ЧАСОВНИК ЗА ДЕЦА : Наставниците ќе најдете дека користењето на бројот линија часовникот ќе се направи полесно за децата да научат да кажувам време на аналогни часовници полесно со споредување на растојание за минути и часови.Да НАУЧАТ ДА се КАЖЕ ВРЕМЕ : Кога шопинг за вашиот градинка или предучилишна студент, нашите број линија часовник е мора да има за деца на училиште резерви ќе влезе во новата учебна година.ПРЕДАВАЊЕ на ЧАСОВНИКОТ ЗА ДЕЦА УЧЕЊЕ : Учење на аналогниот часовник може да биде тешко за деца, која е причината зошто бројот линија часовник е голема манипулативни да се направи полесно да се преведе дигитален часовник пати да аналоген часовник пати.Numberline часовник им помага на младите да се физички и психички се поврзете концепти помеѓу голем број на линија и време.Помага на децата да разберат дека време е континуиран единица мерка.На децата да научат да се каже времето лесно од учењето како да го видите времето на бројот линија пред ставање на линија на часовникот.Ова може да биде работено од страна на децата самостојно.Наставниците ќе најдете дека користењето на бројот линија часовникот ќе се направи полесно за децата да научат да кажувам време на аналогни часовници полесно со споредување на растојание за минути и часови.Кога шопинг за вашиот градинка или предучилишна студент, нашите број линија часовник е мора да има за деца на училиште резерви ќе влезе во новата учебна година.Учење на аналогниот часовник може да биде тешко за деца, која е причината зошто бројот линија часовник е голема манипулативни да се направи полесно да се преведе дигитален часовник пати да аналоген часовник пати.Без разлика дали сте се занимаваат со учење на далечина оваа година или дополнување вашите деца образование дома, нашите учење часовник-ви се опфатени.За над 50 години, hand2mind има охрабруваат рацете на учење и откривање, возење подлабоко разбирање и помагање на децата отклучување на нивниот целосен потенцијал.hand2mind специјализира во математика manipulatives дизајниран да им помогне на учениците да научат од тоа.Кога учење да се каже време, hand2mind обезбедува кажувам време активност центри, аналогни часовници за деца за учење, стандард жолта часовници и нашите избрана Number Line Часовник.Од почетокот математика за основно училиште математика, hand2mind ви се опфатени со производи наменети за подобрување на учењето во училницата и на светот околу нас.Преку рацете на истражување и откривање ние се стремиме да најде нови начини да ги поттикне студентите по математика пракса, писменост активности, МАТИЧНИ образование и повеќе!.

Карактеристики на понудата

Слични понуди