.

.

DB Електрични SND0676 Стартер Компатибилен Со/Замена За Hitachi Багер EX270 EX270LC Hino H06CTi Дизел /28100-1863, 28100-1863D /128000-4685, 128000-4686 /УЛ-9104/24 Volt Г.С.

DB Електрични SND0676 Стартер Компатибилен Со/Замена За Hitachi Багер EX270 EX270LC Hino H06CTi Дизел /28100-1863, 28100-1863D /128000-4685,

DEN 2736.24

Количина на стоки
Достапно

Спец : Одделение Тип : Стартер, Напон : 24, Ротација : Г.С., Заби : 11, KW : 5.5, Стартер Тип : OSGR.Го заменува ОЕМ Броеви : ARROWHEAD : SND0676, DENSO : 128000-4685, 128000-4686, 128000-4687, 128000-4688, 128000-4689, HINO : 28100-1863, 28100-1863 D, J & N : 410-52034, ЛЕСТЕР : 18935, NSA : УЛ-9104, UNIPOINT : УЛ-9104. Компатибилен Со/Замена За : HITACHI : EX270, EX270 LC. 1 година гаранција, те штити по купувањето.Ние сме убедени дека нашите производи ќе работат беспрекорно еднаш ќе се инсталира во вашето возило.Но, во редок случај тоа не се случи, ние ќе го замени тоа во секое време во рок од една година од својата цел.Ако имате проблем, ние ќе ги секој чекор да им помогне на вас, контактирајте со нас за замена. 100% Нови резервни Стартер ги задоволуваат ОЕМ спецификации за Hitachi. **Потврдете дел одговара пред купување**Спецификации : Модул Тип : Starter Voltage : 24 Rotation : CWTeeth : 11 KW : 5.5 Стартер Тип : OSGRReplaces ОЕМ Броеви : ARROWHEAD : 410-52034 DENSO : 128000-4685, 128000-4686, 128000-4687, 128000-4688, 128000-4689 HINO : 28100-1863, 28100-1863 DJ & N : 410-52034 LESTER : 18935 NSA : УЛ-9104 UNIPOINT : УЛ-9104 Compatible Со/Замена За : HITACHI : EX270, EX270 LC DB Електрични е вашиот одат-на извор за квалитет на електричните делови за возила од секој облик и големина – од мотоцикли и atv настана за автомобили, камиони и чамци.Нашите инженери работи во тесно партнерство со водечките фабрики да се развие електрични компоненти кои се изврши и одговара на ОЕМ стандарди.Се наоѓа во Kingsport, Тенеси, луѓето на ДБ Електрични направи тоа нивната цел е да ја добиете вашата возило се врати на патот, поле, патека или вода.Тие се голема гордост во обезбедување на врвен квалитет на производи за кои ќе се задржи се движи напред.

Карактеристики на понудата

Слични понуди