.

.

Unxuey 4Pcs Поставите Алуминиум Топлина Мијалник Ладилник Перка Бела Тон Алуминиум Радијатор за Моќ Транзисторски Засилувач од 70mm(L) x 70mm(W) x 15mm(H)

Unxuey 4Pcs Поставите Алуминиум Топлина Мијалник Ладилник Перка Бела Тон Алуминиум Радијатор за Моќ Транзисторски Засилувач од 70mm(L)

DEN 234.96

Количина на стоки
Достапно

★Големина : L*W*H - 70mm x 70mm x 15mm (2.8 инчи x 2.8 инчи x0.6 инчи) , ве молиме бидете сигурни дека големината на топлина мијалник одговара на вашата компонента.Намалување на ризикот од хардвер неуспех поради прегревање.Направен од висок квалитет на Алуминиум, добри коефициент на топлинска спроводливост.Перка се зголеми областа на одборот и на тој начин да се обезбеди поголема преносот на топлината.Се користи за IC коло, матична плоча, triode, MOS цевка, за ДА-3 P висока моќ, топлина мијалник, електронски аудио засилувач, модул, моќ за ладење брзо, воздушно ладење алуминиум топлина мијалник, итн. ✿Карактеристики : 1.Ефективна јачина на звук што може да обезбеди простор за периодот 2.Највисоката температура е дозволено за време на периодот на преглед точка 3.Технологијата го намалува уред моќ на косата 4.Може да се подобри животната средина : температура околу уредот, и проток на воздух ✿Спецификација : Материјал : Алуминиум Големина : 70mm x 70mm x 15mm (2.8 инчи x 2.8 инчи x0.6 инчи) Количина : 4 ✿Забелешка : 1.Ве молиме проверете спецификација маса и да бидете сигурни дека големината на heatsink одговара на вашата компонента.Ви Благодариме. 2.Ве молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање. 3.Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект.Ве молиме да земете во реалниот како стандард. ✿Пакет се Вклучени : 4 x Алуминиум Топлина Мијалник.

Карактеристики на понудата

Слични понуди