.

.

TD1 3D слободен стил Libre 12 Сензор Armband Носител на Црн го Штити Вашиот Сензор (Црна)

TD1 3D слободен стил Libre 12 Сензор Armband Носител на Црн го Штити Вашиот Сензор (Црна)

DEN 1994.40

Количина на стоки
Достапно

ИДЕАЛЕН ЗА ПЛИВАЊЕ/СПОРТ.УНИКАТЕН УДОБНО РАКА. 1 ГОЛЕМИНА ОДГОВАРА НА СИТЕ.ИЗДРЖЛИВ ДИЗАЈН.Ве МОЛИМЕ ИМАЈТЕ на ум : Овој производ ги вклучува само рака бенд.Сензор се продава одделно.На Libre носител е специјално дизајниран од страна на дијабетичар корисникот за да го обезбеди тоа е одговара за цел.Производот ќе пристигне собраа и се подготвени да одат – едноставно се приспособат на рака да се обезбеди удобно се вклопуваат.Со користење на 3 D печатење технологија за да се испорача на ергономски и стилски дизајн, оваа носителот обезбедува одлична заштита за вашиот сензор, дозволувајќи таа да биде обезбеден за време на секојдневна употреба.Корисниците на овој препарат кој се вклучат во пливање и екстремни вежба се охрабруваат да ги купите дополнителен носителот, како ова ќе ви овозможи да имаме една чиста и подготвени за кога вашиот тренингот рутина не е завршена.Ако има вишок на рака откако ќе се прилагодени на производот за да се вклопи, ова може да се отсече со ножици и на крајот, тогаш може да биде запечатен со пламен за да се обезбеди чиста раб. * Еластичен во овој производ беше Темата-заклучен со користење на "Prym Кавгата е да се Провери" ткаенина лепак.Ова ќе го спречи протриване на ткаенината и да се обезбеди рабови се чисти и се изедначи.Ако бендот е сече пократко, супер лепак треба да се применуваат на краевите.Ве молиме да се свесни дека користењето на голи пламен за да го запечати рабовите на рака може да резултира во толпата марки на ткаенина.Мојот Носителот не е наменета за топли кади над 40 степени или да бидат оставени на директна сончева светлина да се исуши, ова може да предизвика производ да се намали, ве молиме да не ја собори сува, едноставна перење до течност во сад лево преку ноќ, а потоа да се исуши е многу ефикасен во одржување на производот чисти.

Карактеристики на понудата

Слични понуди