.

.

10pcs Дедо Мраз Железо На Закрпи Божиќ да се Шие На Платно Везени Applique Поправка Patch за Занает, Облека, Порибување Декорација и DIY Божиќ Подароци

10pcs Дедо Мраз Железо На Закрпи Божиќ да се Шие На Платно Везени Applique Поправка Patch за Занает, Облека, Порибување Декорација

DEN 1780.80

Количина на стоки
Достапно

Пакет : пакетот вклучува 10 Дедо везени железо на закрпи во различни стилови.Можете да ги користите овие убави Дедо закрпи за DIY интересни Божиќ занаети.Голема Големина : 3 инчи да се 3.5 инчи долго и 2 инчи 3 инчи широка.Дарежлив големина и живописни бои ќе направи секој Божиќ занаети се издвоите, кој може да одговара Божиќ добро и додадете повеќе празнична атмосфера.Исклучителна Занает : железо На дамки се направени на квалитетот везени памучен материјал, со топла топи лепило на грбот, тоа е лесно да се железо или да се шие на. (На пластика на задната страна е лепак, ве молиме да не го раскинам исклучување).DIY Божиќ Занаети : Овие дамки се идеални за DIY тематските облека поправка додаток, тие можат да бидат применети на фустани, здолништа, чанти, фармерки, капи, чевли, маици, чорапи, Божиќ дрво декорација, "Тајната на Дедо мраз" подароци,итн.Покрај тоа, закрпи се погодни за уметност, занает проектот производство, scrapbooks и други DIY да ги красат или се направи до судири.Лесно да се Применуваат : Божиќ applique закрпи се обложени со специјален лепак кој се топи се должи на топлина .Можете да шие или железо на вашата облека.Задржи сува крпа и контрола на температура загрејте кога ќе пеглање печ.Ќе е подобро да се шие нив, ако сакате да ги задржи на и никогаш не падне.Железо-на Инструкции : 1. чувајте го врати на печ е сува пред да ја користите(пластични не солза). 2. Загрејте железо да памук амбиент. 3. Pretest вашиот ткаенина за топлина толеранција на оваа поставка. 4. Место на applique на површината на платно или завеса, покривање на applique со крпа(не може да се избледени крпа).Железо за 20 - 30 секунди, tacking во позиција. 5. Пак облека внатре-надвор и, со твоите топлина железо, ќе се применуваат притисок за 10-15 секунди до задниот дел, каде што вашиот applique е tacked (специфични За пеглање време може да се утврди според одговара). 6. Ако сакате applique посигурни, можете да шие по должината на рабовите. 7.Не постои железо дома, можете исто така да директно со иста боја линија за да шие парче на облека.Забелешка : Овој вид на лепенка не се применува за водоотпорен материјал, пластични материјали или на било кој хард ткаенина или случаи.

Карактеристики на понудата

Слични понуди