.

.

Сигурни Електроника WM8804 S/PDIF TOSLINK да IIS Конвертор I2S Кодек Проектот интеграција DIY

Сигурни Електроника WM8804 S/PDIF TOSLINK да IIS Конвертор I2S Кодек Проектот интеграција DIY

DEN 407.76

Количина на стоки
Достапно

Зрела I2 S S/PDIF сигнал конверзија опрема.LED статус индикатор.Надворешна сила и сигнал излезен приклучок.Напојување анти-обратна заштита.Тоа е производ што може да се конвертира S/PDIF и I2 S сигнал едни на други.Овој производ може да се конвертира сигнал S/PDIF во I2 S сигнал, или конвертирање на сигнал I2 S до S/PDIF сигнал.Сигнал конверзија моделот може да се искористи хардверот и, подесување, и исто така можете да користите софтверски амбиент.Хардвер setup ве молиме погледнете го PCB печатење на тоа.I2 S сигнали и S/PDIF не може да се користи како влез или излез во исто време .Ве молиме да го исклучите текст напојување кога ќе го вклучите конверзија режим.

Карактеристики на понудата

Слични понуди