.

.

Dewalt DT8125L-QZ ХСС Bimetal дупка виде ножот 25mmx37mm

Dewalt DT8125L-QZ ХСС Bimetal дупка виде ножот 25mmx37mm

DEN 559.20

Количина на стоки
Достапно

Одлична завршна површина обезбедена од страна на ласерски-намалување на Проширување слотови дека намалување на вибрации и бучава.Постојано прецизно сечење од балансиран и tensioned ласерски-намалување на плоча.Подолг период помеѓу ре-sharpenings преку употреба на голем micrograin Карбид заби.Рејмонд E. DEWALT следи во неговиот татко чекори, и работел во растенијата и изградба по напуштањето на училиштето.Во сите полиња на работа тој се сретнал со прашањето на високо трошоците за работна сила.За да се помогне во намалувањето на овие трошоци, секогаш кога е можно тој инсталира машина за да се справи со посебни потреби.Еден убав ден, М. DEWALT беше ангажиран да се упатат на дрво фабрика, производство на голем број производи, од основните кутии за да се заврши куќи.Обемот на работа надмина компанијата капацитет од далеку, но неговиот сопственик не можел да си дозволи да се зголеми headcount.Единствено решение е да се обезбеди на своите мажи произведува многу повеќе работа.М.DEWALT изграден јарем, кој тој е поврзан директно на моторни и видов.Тогаш тој се опремени тоа врз стандард рака.Го видов може да се зголеми, намали, се пресели напред и назад, и прилагодени на сите видови на агли.Со овој систем, тој може да се справи со иста количина на работа како што се четири мажи, намалување на трошоци за работна сила што се надвор од неговата ниту можеа имагинација.

Карактеристики на понудата

Слични понуди