.

.

Црна UHMW Полиетилен Пластична Бар - 3/4 Дебела x 1-1/2 Широк x 12 Долго

Црна UHMW Полиетилен Пластична Бар - 3/4 Дебела x 1-1/2 Широк x 12 Долго

DEN 445.92

Количина на стоки
Достапно

Облик : Бар; Материјал : UHMW Полиетилен; Одделение : Стандард; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 3/4"; Толеранција На Дебелината : (-0" - +0.002"); Ширина : 1-1/2"; Ширина Толеранција : (-0.01" - +0.01"); Должина : 12"; Должина Толеранција : (-1" - +1").Боја : Црна; Јасност : Нетранспарентно; Затегнувачка Цврстина : 4,400 psi; Затегнувачка Цврстина Оценка : Сиромашните; Влијание Сила : 16.0 ft. - кг./во.; Влијанието На Сила Оценка : Одличен.Коефициент на Fricton : 0.15; Триење Оценка : Многу Лизгава; Апсорпција на Вода : 0.0001; Апсорпција на Вода Оценка : Одлична; Цврстина : 70 D.Густина : 0.034 кг / cu.во.; Температурата Опсег : -70° до 180° F; Спецификации се Сретна : ФДУ, УЛ 94 ПОЛУПАНСИОН.UHMW Полиетилен има одлична отпорност и лизгава површина која го намалува триење и абење.Покрај тоа, таа е силен електричен изолатор и влага-отпорни.Овој Производ е Произведен во Кина.

Карактеристики на понудата

Слични понуди