.

.

juler Лабораториски Инструменти и Опрема Течност Течни Ракување Поединечни Пакувања 1 2 3 Продолжување 5 10ml за Еднократна употреба за Еднократна употреба Пластични Drop

juler Лабораториски Инструменти и Опрема Течност Течни Ракување Поединечни Пакувања 1 2 3 Продолжување 5 10ml за Еднократна употреба

DEN 844.80

Количина на стоки
Достапно

За повеќе информации, ве молиме видете ја опис на производот.Висок квалитет на материјалите.Еколошки и издржливи.Боја како што е прикажано на сликата.Пошта тип ќе го избере, ако имате прашање, contack мене.Име на производ : за Еднократна употреба Пастер Pipette Specifications : 1ml 3ml 5ml 10ml Made од висок притисок полипропилен (ПЕНП) материјал, тоа е не-токсични и има добра прецизност.Тоа е погоден за апсорпција, пренос или извршување на мала количина на течност.Површинскиот напон е оптимизиран, и менливоста на течност е посилен и полесно да се справи.Добра транспарентност и лесно да се почитува.Таа има одредена грубост и може да биде свиткана во рамките на одреден агол опсег, кој е од корист за да ги внесете микро или посебен облик на сад за течност преземање и со додавање на операција.Одлична еластичност, не е лесно да се скрши, погоден за брз pipetting.Тоа е лесен за употреба, прецизни и веродостојни, и повторливост на капка износ е добро.Цевката крајот може да биде топлина запечатени за да се олесни течни сметководствена.Пакетот вклучува : 1 пакет за еднократна употреба Papillon слама.

Карактеристики на понудата

Слични понуди