.

.

Fielect IR Пламен Сензор Модул Детектор 4 Pin Температура за Откривање на Arduino

Fielect IR Пламен Сензор Модул Детектор 4 Pin Температура за Откривање на Arduino

DEN 243.84

Количина на стоки
Достапно

LM393 чип IR Пламен Сензор Модул.Работен напон : 3.3 V~5 V.Излезен формат : дигитален switch излез (0 и 1).Користејќи широк напон LM393 comparator.Примена : Широко се користат во пламен откривање.Овој модул може да ги детектира пламен или извор на светлина со бранова должина кои се движат од 760 нанометри до 1100 нанометри.Прилагодлива чувствителност (прилагоди од страна на blue дигитални potentiometer на вредноста) Comparator излез со чист сигнал, добри бранови и повеќе од 15m A силна возачки способности.Излезен формат : ДАЛИ дигитални префрлување излези (0 и 1) и АО аналогниот напонски излез.

Карактеристики на понудата

Слични понуди