.

.

Hougen 18228 Copperhead Карбид Совет Секачи 7/8 Инчи

Hougen 18228 Copperhead Карбид Совет Секачи 7/8 Инчи

DEN 412.80

Количина на стоки
Достапно

Карбид падна секачи кои имаат уникатни Hougen карактеристики.Дизајниран за користење на абразивни и тешко-да се намали материјали.Функција целосна должина flute да се повлече чипови од кога длабоко во дупката.Потенка машина ѕид подобрува сечење брзина.Специјална алатка геометрија одржува подобро чип проток.Од Производителот Hougen 18228 Copperhead Карбид Совет Секачи 7/8 Инчи се премиум алатки со уникатни Hougen карактеристики.Дизајниран за потешко, груб, ' рѓосано или повеќе абразивни материјали, но нудат одлични перформанси во блага и структурни челик апликации.Овие секачи функција целосна должина flute да се повлече чипови од кога длабоко во дупката.Потенки машина ѕид подобрува сечење брзина, додека посебни Hougen заб геометрија оптимизира машина живот и на дупката крај.Овие секачи има стандарден две рамни 3/4-инчен месо тело.Со користење на сет завртка arbor систем може да доведе до 2x алатка живот како алатка-помалку системи.

Карактеристики на понудата

Слични понуди