.

.

Фаулер 54-860-211-1 Електронски IP54 Топката Наковалната и Вретено Микрометар со 0-1 носители на/25мм Мерен Опсег

Фаулер 54-860-211-1 Електронски IP54 Топката Наковалната и Вретено Микрометар со 0-1 носители на/25мм Мерен Опсег

DEN 2544.00

Количина на стоки
Достапно

Дигитален Микрометар : има големи, лесни-за-читање LCD дисплеј; топка наковалната/вретено пар мерки дебелина на ѕидот цевки, ракави и јаки во една точка.Прецизните Мерења : има 0-1 носители на"/0-25мм опсегот и точноста на 0.00016"/0.004 mm; ова микрометар има ratchet напрсток кој е погоден за една рака операција.Лесен за Користење : за Дигитален микрометар се одликува со голем LCD екран кој врши директен инчен/метрички конверзии и има switchable резолуција на 0.00005"/0.001 mm; IP54 спецификации за прашина и вода заштита.Податоци Излез : Дигитален микрометар со РС-232 излез кој обезбедува способност за извоз читања на компјутер (кабел не се вклучени).Сет Вклучува : Електронски микрометар со батеријата смена, резервна батерија, и топката прилог во внатрешноста на монтиран случај.Фаулер 54-860-211-1 Електронски IP54 Топката Наковалната и Вретено Микрометар со 0-1 носители на"/0-25мм мерење спектар има топката наковалната/вретено пар за општа намена мерење.Топката наковалната контакти внатрешноста крива на една точка, обезбедување на точни мерења.На switchable резолуција на 0.00005"/0.001 мм и точност од 0.00016"/0.004 mm обезбедува прецизни читања и точни мерења.Овој производ има 1 година гаранција понудени од страна на Фаулер Висока Прецизност.Фаулер, Американска компанија, која произведува премиум инспекција и мерни инструменти, како и електронски индикатори, дебеломер, создаден gages, и micrometers.Компанијата, основана во 1946 година, е со седиште во Кантонот, М-р.

Карактеристики на понудата

Слични понуди