.

.

uxcell 19x19x5mm Злато на Ѕвонење Само Лепило Алуминиум Heatsink Електронски Радијатори за IC, MOS 5Pcs

uxcell 19x19x5mm Злато на Ѕвонење Само Лепило Алуминиум Heatsink Електронски Радијатори за IC, MOS 5Pcs

DEN 1312.80

Количина на стоки
Достапно

[ПАРАМЕТАР] : Вкупната Големина : 19 x 19 х 5 mm / x 0.75 0.75 x 0.2 инчи (L*W*H); Боја:Злато на Ѕвонење. [ЛЕПИЛО] Овој heatsink дојде со обичните само лепило(без функција на проводници), лесен за употреба, силна stickiness. [ПРИМЕНА] На heatsink е посебна алатка за ладење чипови, stepper моторни возачот модул и други мали електроника дека не доаѓа со било ладење. [МАТЕРИЈАЛ] Алуминиумска легура, голема функција за дисипација на топлина. [РАБОТА] Лесен за инсталирање, единствено се земе секунди да го инсталирате.Функција : Ова heatsink доаѓаат со лепило, лесен за употреба, силна stickiness.Алуминиум heatsink може да се примени на 3 D принтери, IC чип, MOS, електронски чипсет, топлина дисипација или каде што треба ефикасно heatsink.Спецификација : Боја : Злато Tone Material : Алуминиум Alloy Overall Големина : 19 x 19 х 5 mm / x 0.75 0.75 x 0.2 инчи (L*W*H) Пакет Содржина : 5 x Heatsink.

Карактеристики на понудата

Слични понуди