.

.

DB Електрични 410-52335 Стартер Компатибилен со/Замена за Denso 228000-2150, 228000-2151 12V, Ротација Г.С., 10 Заби, 1.4 KW

DB Електрични 410-52335 Стартер Компатибилен со/Замена за Denso 228000-2150, 228000-2151 12V, Ротација Г.С., 10 Заби, 1.4 KW

DEN 1173.60

Количина на стоки
Достапно

Спец : Одделение Тип : Стартер, Напон : 12, Ротација : Г.С., Заби : 10, KW : 1.4, Стартер Тип : OSGR, Кратка : HALLA МОТОКАР.Го заменува ОЕМ Броеви : ARROWHEAD : SND0736, ARROWHEAD (ОЕМ) : ND228080-2151, ARROWHEAD (ОЕМ) (СТАРИОТ) : ND228000-2151, ND280-7070, DENSO : 228000-2150, 228000-2151, J & N : 410-52335, ЛЕСТЕР : 19911, TELEDYNE : TM27 M00513. 1 година гаранција, те штити по купувањето.Ние сме убедени дека нашите производи ќе работат беспрекорно еднаш ќе се инсталира во вашето возило.Но, во редок случај тоа не се случи, ние ќе го замени тоа во секое време во рок од една година од својата цел.Ако имате проблем, ние ќе ги секој чекор да им помогне на вас, контактирајте со нас за замена. 100% Нови резервни Стартер ги задоволуваат ОЕМ спецификации. **Потврдете дел одговара пред купување**Спецификации : Модул Тип : Starter Voltage : 12 Rotation : CWTeeth : 10 KW : 1.4 Стартер Тип : OSGRBrief : HALLA FORKLIFTReplaces ОЕМ Броеви : ARROWHEAD : SND0736 ARROWHEAD (ОЕМ) : ND228080-2151 ARROWHEAD (ОЕМ) (СТАРИОТ) : ND228000-2151, ND280-7070 DENSO : 228000-2150, 228000-2151 J & N : 410-52335 LESTER : 19911 TELEDYNE : TM27 M00513 DB Електрични е вашиот одат-на извор за квалитет на електричните делови за возила од секој облик и големина – од мотоцикли и atv настана да автомобили, камиони и чамци.Нашите инженери работи во тесно партнерство со водечките фабрики да се развие електрични компоненти кои се изврши и одговара на ОЕМ стандарди.Се наоѓа во Kingsport, Тенеси, луѓето на ДБ Електрични направи тоа нивната цел е да ја добиете вашата возило се врати на патот, поле, патека или вода.Тие се голема гордост во обезбедување на врвен квалитет на производи за кои ќе се задржи се движи напред.

Карактеристики на понудата

Слични понуди