.

.

Германија Германија Pewter Орел Државни Грбови ЛЕ германски Пиво Штајн .25L Една Кригла

Германија Германија Pewter Орел Државни Грбови ЛЕ германски Пиво Штајн .25L Една Кригла

DEN 1271.52

Количина на стоки
Достапно

Врв На Врв На Трговското Друштво.Германија Германија Pewter Орел Државни Грбови ЛЕ германски Пиво Штајн .25 L Една Кригла.Автентични Германски Пиво Штајн.Бродови Од Нашите САД Склад.Селски Deutschland германски Орел со Државни Грбови. 5000 парче Ограничено Издание.Произведени во Германија.Произведени за Врв на Врв на Тргување со Zoeller и Роден.Рачно Насликана.Направени од stoneware со pewter капак и орел.Околу 9 инчи висок (22cm).25 Литар.Печат на дното со Производителите на Логото и произведени во Германија.Овој број е дел за ЕДЕН штајн.Zoeller и Роден е во семејство во сопственост на работата која е производство на високо квалитетни пиво steins од 1956 година. Тие се специјализираат во steins со одлична страна се насликани олеснување.Тие се еден на еден од ретките останатите германски штајн компании кои се уште се произведуваат своите steins во Германија со 100% германски материјали и германската работна сила.

Карактеристики на понудата

Слични понуди