.

.

Smart Глас Скенирање Преведувач Пенкало, Мултифункционален Офлајн Преводи во Реално Време Јазик Преведувач Бизнис Патување во Странство, Гласовни и Текстуални Скен?

Smart Глас Скенирање Преведувач Пенкало, Мултифункционален Офлајн Преводи во Реално Време Јазик Преведувач Бизнис Патување во Странство,

DEN 1992.00

Количина на стоки
Достапно

Брзо признавање на 0.5 секунди, превод во еден скенирање; професионални Кинески и англиски речници, масивни вокабулар, и побогати содржини.Поддршка 112 јазици гласот во реално време меѓусебна превод, мулти-национални акценти може да се сфати и преведе прецизно, и лесно може да патуваат во повеќе од 200 земји и региони низ целиот свет. 3,5-инчен high-definition екран на допир : мулти-допир визуелна работа, во реално-време полно екранот, аудио и текст за синхронизација, нема потреба да се претвори страници.Едноставен ИНТЕРФЕЈС интерфејс дизајн, повеќе user-friendly интеракција, и посилни корисничко искуство. 1200mah високи перформанси литиум батерија, поголем капацитет и долг век на батеријата.Ергономски дизајн, круг изглед, удобен зафат, компактен и пренослив.Ве придружува читање, усни и follow-up евалуација, лесно да учат странски јазици.Интелигентни снимање, во реално-време текст конверзија.Систем за јазична поддршка : Поедноставен Кинески, Традиционален Кинески, англиски, Јапонски, корејски, германски, шпански, француски, руски, Тајландски, итн. (континуирано го надградува)Фонетски превод : Поддршка до 112 јазици онлајн глас translation Dictionary : Поддршка на Кинески и англиски скенирање,офлајн/online Text Скенирање : Поддржува онлајн скенирање и читање до 100 Languages Text Превод : Поддржува онлајн скенирање и превод на до 100 Languages Text Извадок : Поддршка за мулти-јазик на текст извадоци, и донесете ги на компјутер преку податоците cable Intelligent Снимање : Поддршка до 100 јазици на снимањето на text Favorites, MP3, Bluetooth : Поврзување на аудио уреди, како што се Bluetooth слушалки и Bluetooth speakers Item Опис : Network Метод : off-line/WIFIOutward Materia Net тежина : 93.5 g FCL тежина : 9.5 KGScreen Големина : 3.5 инчен допир screen Resolution : 340*800 Battery Тип : литиум battery Battery капацитет : 1200m Ah Standby време : 7days Working време : 8-12hours Type-C5 V/1.5 APackaging вклучува : Полнење Кабел* 1 User Прирачник* 1 Translator*1.

Карактеристики на понудата

Слични понуди