.

.

Фунта Печат и Снабдување (STCC) 2202.437x10 Teadit Стил 2202 Флексибилни Графит со Јаглерод Агли, 7/16 КС x 10 lb. Гајтанот

Фунта Печат и Снабдување (STCC) 2202.437x10 Teadit Стил 2202 Флексибилни Графит со Јаглерод Агли, 7/16 КС x 10 lb. Гајтанот

DEN 388.80

Количина на стоки
Достапно

SSS 2202 флексибилни графит со јаглерод аглите пакување зголемува притисокот ракување способности во споредба со Не-Засилен флексибилни графит пакување.На карбонски влакна засилување во аглите и телото на SSS 2202 пакување направи тоа три пати повеќе отпорни на истиснување.На SSS стил 2202 пакување е особено погодна за висока температура и висок притисок услуга во вентили, пумпи, проширување зглобовите, миксери и agitators. 0-14 p H опсег (освен силен oxidizers); окно брзина 3937 FPM (20 МИЛИОНИ/s), температура (минимум -400 F, максимална пареа 1202 F) (атмосфера 842 F) / притисок : статични до 300 бар (4351 psi). 18 фт.По фунти.Приближната приноси +/- 10%, reciprocating 200 бар (2900 psi), ротирачки 30 бар (435 psi).

Карактеристики на понудата

Слични понуди