.

.

Greenwood од Суштинско значење Чиста Брусница Семе на Нафта (Vaccinium macrocarpon) Природни Терапевтски Одделение Ладно-цедените за Лична Нега 1250ml (42 мл)

Greenwood од Суштинско значење Чиста Брусница Семе на Нафта (Vaccinium macrocarpon) Природни Терапевтски Одделение Ладно-цедените

DEN 4439.76

Количина на стоки
Достапно

100% РИЗИК НАБАВКА : Ние сме биле понуда 'Без Прашања Праша Пари Гаранција за враќање на' за последните 9 години.Ние веруваме дека нашата масла ќе го носиш траен терапевтски придобивки за вас.Количина -1250ml (42.2 мл) Контејнер Тип - Висок Квалитет на Алуминиум Шише.МЕТОД НА ЕКСТРАКЦИЈА : Ладно-цедените Ботаничкото Име -Vaccinium macrocarpon, 100% Чист, Природен, Undiluted, Премиум, Терапевтски Одделение Превозникот Масло, Алкохол Слободни, Растворувач Слободни, Вегетаријанци, без Суровост, Не се Тестирани на Животни.АРОМА : Превозникот масла НЕ се ароматични.Повеќето природни превозникот масла имаат СЛАБО ИЛИ воопшто НЕ АРОМА.Ние не додадете синтетички мирис да ги направиме нашите масла мириса добар.Чиста Брусница Семе на Нафта се користат за терапевтски цели & е многу слабо или воопшто не арома.Користете го за да искуство терапевтски придобивки.КАКО ДА го КОРИСТИТЕ : Ладно-цедените или Превозникот масла може да се примени директно на кожата.Тоа е изведен од растителни извори.Користи сам или со други масла да го негуваат вашата кожа.Тоа исто така може да се користи за да се разредува етерични масла да ги понесат во кожата.ВНИМАНИЕ : Овој производ нема за безбедност на децата капа.Чувајте се далеку од децата.Greenwood од Суштинско значење Чиста Брусница Семе на Нафта (Vaccinium macrocarpon) 100% Природни Терапевтски Одделение Ладно-цедените за Лична Нега За Greenwood од Суштинско значење за тоа : Ние сме најголем бренд е од суштинско & превозникот масла во Индија, со задоволни клиенти во повеќе од 100 земји.Ние се специјализираат во извори најдобрите природни масла од беспрекорен извори од целиот свет.Ниту еден производител или во земјата може да се произведуваат сите масла од парична казна квалитет на една локација/земја.Постојат специјалистички производители прави специфичен сет на масла со природни состојки кои се специфични за тој регион или држава, на пример најдобри оригано, масло се наоѓа во Молдавија, најдобри лаванда во Шпанија, најдобри шипинка семе на нафта е од Андите планина во јужна Америка.Нашите масла се сертифициран природен & чисто следат потекло & на највисок квалитет на пари може да се купи.Имаме многу напредни тестирање апарат.Сите наши пратки имаат сертификат за потекло & се прифатени само по ригорозни тестирање за чистота.Ние сме, исто така, класа водечките производители на еден од најдобрите спектар на природни производи за лична нега во Индија.Ние се трудиме да ги задоволи секоја & секој од нашите клиенти Забелешка : Најдобро Пред 36 месеци од датумот на Пакување, наведени на кутијата.

Карактеристики на понудата

Слични понуди