.

.

Retekess TH003 Caregiver Пејџер за Стари лица,Лични Внимание Пејџер,52 Песни,LED Индикатори со 2 СОС Повик Копчиња и 2 Plug-in Примачот за Дома

Retekess TH003 Caregiver Пејџер за Стари лица,Лични Внимание Пејџер,52 Песни,LED Индикатори со 2 СОС Повик Копчиња и 2 Plug-in Примачот

DEN 575.76

Количина на стоки
Достапно

На алармирање систем може да функционира во рамките на далечина спектар на 492ft; што значи дека во основа може да се користи во домашниот и во директна области надвор од дома.Обемот на безжичниот caregiver пејџер има 4 нивоа кои ќе може да се прилагоди од копчето од страна на примачот.Постојат 52 видови на тонови на ѕвонење за да изберете од caregiver пејџер систем; нема потреба да се грижите за да не најде вашите омилени на ѕвонење.На итен повик копче е водоотпорен и може да биде ставен во бања; ова е многу удобен, бидејќи повеќето капки се случи во бањата.Пациентот им помогне на копче е лесен;лесно да се носат, со вграден-во ниско-енергетски батерија; режим за период до 6 месеци.Retekess е иновациите и напорно работи во областа на Безжична Комуникациска Технологија за повеќе од 10 години.Retekess има стручни тимови кои работат на безжична технологија апликација и иновации, софтвер, истражување на пазарот и развој, контрола на квалитет, складиште за управување и поддршка на корисниците на.Производи и решенија им служи на повеќе од 20 индустрии.Тоа вклучува : Радио; Ресторан повик систем; Туристички водич систем и така натаму.Само притиснете за да се одговори, едноставна операција, многу погоден за стари лица.Сите производи можете да додадете дополнителни повик копчиња или приемник.Lanyard повик копче може да бидат обесени во купатило, спална соба и други простории, а исто така може да се врши со вас.Plug-in-се полни.Без батерија се користи за да се избегне проблемот на честа замена на батеријата. 4-ниво на јачина на звук прилагодување од 25 до 110db. 52 тонови можат да бидат избрани.Стабилна сигнал, висока чувствителност.Опсег до 492 ft во отворен простор. 2 x Retekess TH003 приемник. 2 x Retekess TH001 Call Копчето. 2 x String. 1 x англиски јазик прирачник.Само притиснете за да се одговори, едноставна операција, многу погодна за elderly All производи може да додадете дополнителни повик копчиња или receiver Lanyard повик копче може да бидат обесени во купатило, спална соба и други простории, а исто така може да се врши со вас.Caregiver пејџер за грижа на пациентите, или стари лица во семејството или старечки дом,ви даде повеќе слобода.

Карактеристики на понудата

Слични понуди