.

.

Диференцијална Притисок Предавателот, Притисок Диференцијални Сензор, 4-20mA Притисок Разлика Предавателот Микро Притисок Диференцијални Сензор(0-3kpa)

Диференцијална Притисок Предавателот, Притисок Диференцијални Сензор, 4-20mA Притисок Разлика Предавателот Микро Притисок Диференцијални

DEN 2284.80

Количина на стоки
Достапно

Диференцијална притисок предавателот - предавателот има висока чувствителност, висока точност и силна преоптоварување отпор.Силна анти-мешање способност, долгорочна стабилност и сигурност.Разликата Предавателот - Високо интегриран сензор и засилувач кола; Умре-фрлија алуминиум легура е донесен, 0 точка и точноста на коло не треба да се прилагоди;. 4-20m A Разлика Предавателот - Донесува единствена стрес изолација технологија, и по прецизни температурна компензација и висока стабилност засилување за обработка на сигналот на мери средни ќе се конвертира во 4~20m A излезниот сигнал.Параметар - Мерење на точноста : 0.2%FS, повратен сигнал : 4~20m A, Напојување : DC24 V, Температура лебдат : ±0.1% FS /℃, Амбиентална температура : - 30℃~ + 80℃, Амбиентниот влажност : ≤85%RH, Тежина : 215 g / 7.6 оз(прибл.).Притисок Диференцијални Sensor - Применливи средина : широко се користи во третман, чиста соба, котел, прашина колектор, правосмукалка, централа, климатизација и други средина притисок мерење.Мерење на средна : не-корозивни гасови.Спецификација : Опсег : -2kpa ~+2 Kpa, -1kpa ~+1 Kpa, 0-500pa, 0-1kpa, 0-3kpa, 0-4kpa (изборен) Преоптоварување на капацитетот : еден крајот минимум притисок 4 Kpa, максималниот притисок не може да надмине 25 пати опсег на Мерење на точност : 0.2%FS повратен сигнал : 4~20m A Напојување : DC24 V Температура лебдат : ±0.1% FS /℃ Амбиентниот температура : - 30℃~ + 80℃ Амбиентниот влажност : ≤85%RH Тежина : 215 g / 7.6 оз(прибл.) Пакет листа : 1 x Диференцијални притисок предавателот 1 x прирачник.

Карактеристики на понудата

Слични понуди