.

.

Мини Десктоп 3D Печатач DIY Комплет, 100 x 100 x 100mm Печатење со Големина 1.75 mm PLA Филамент 3D Печатач со кој се одвојува Платформа за Почетници Деца

Мини Десктоп 3D Печатач DIY Комплет, 100 x 100 x 100mm Печатење со Големина 1.75 mm PLA Филамент 3D Печатач со кој се одвојува Платформа

DEN 2975.76

Количина на стоки
Достапно

【Мини Десктоп 3 D Печатач DIY Комплет】Uiislon мини 3 D печатач со 100x100x100 mm печатење големина, 1.75 mm PLA Филамент нуди мазна и жив печатење квалитет, совршен DIY комплет за почетници, децата, тинејџерите да DIY проекти како играчки, уметнички дела, ракотворби или примероци. 【Го исклучите Печатење】Користејќи напредно намалување на шумот технологија, тоа е со тивок работен режим под 60db кога печатење, така што децата може да се печати во секое време и секаде, а исто така може да ви даде удобен одмор средина. 【Монтажни Платформа】Усвојување на високо квалитетни градежни платформа, тоа е добра адхезија да филамент.Нема висока температура загрева кревет, погодни само за PLA.Кој се одвојува за лесно отстранување на готовиот модел. 【Лесно Ракување】Еден копче за печатење, притиснете го копчето печати нежно по ТФ-картичка е вметната, отпечатоци автоматски по загревање. (Печатачот автоматски ќе го избере најновата датотека за печатење.) На 0.4 mm млазницата достигнува својот оперативен температура (180℃) во само 3 минути.Висок-квалитет напојување подолу 30 W го прави супер енергија-заштеда на енергија и безбедно да се користи. 【Апликација】Оваа Десктоп 3 D печатач DIY комплет ви овозможува лесно контрола на печатење процес, погоден за почетници, деца, тинејџери.Наменети за деца и почетници да се стимулира детската креативност и интерес во технологијата и дизајнот.Спецификации : Модел : X1 Print Технологија : FDMAutomatic Кревет Израмнување : NOBuilding Големина : 100 * 100 * 100mm Nozzle Количина : 1 Nozzle Дијаметар : 0.4 mm Layer Дијаметар : 0.05-0.3 mm Printing Филамент : PLAFilament Дијаметар : 1.75 mm Printing на Точноста : 0.1-0.2 mm Hotbed : NOSlicer Софтвер : Easyware, CURA, Поедноставување на 3 DExtruder Температура : 180-230℃Брзината на Печатење : 10-40mm/s Input Напон : AC 100-240 V, 50/60 Hz Output Напон : DC 12 V, 5 APower : 30 WPrint Врска : ТФ-Картичка/ USB Cable File Формат : Влез : STL/OBJ; Излез : GCODECompatible Систем : Windows XP/7/8/10, Mac Machine Големина на : 24.5 * 21 * 20.5 cm/ 9.6 * 8.3 * 8.1 in Machine Тежина : 1.3 кг/ 2.9 lb Package Големина : 26 * 26 * 14cm/ 10.2 * 10.2 * 5.5 in Package Тежина : 2kg/ 4.4 lb Features : Брзо Греење, Мини 3 D Печатач На : 0.4 mm млазницата на нашата 3 D печатач DIY комплет достигнува својот оперативен температура (180℃) во само 3 минути.Висок-квалитет напојување подолу 30 W го прави супер енергија-заштеда на енергија и безбедно да се користи.Безбеден и Сигурен : Адаптер за напојување интерфејс, 12 V безбедност низок напон, се направи електрична енергија повеќе енергија-заштеда, побезбедно да се користи, и повеќе удобен за носење.Забелешка:потрошен материјал треба да се купи со себе.Софтверски додатоци внатре ТФ-картичка.Пакување Листа : 1 * 3 D Печатач Base1 * Картичка Reader1 * Завртка Driver2 * Screw1 * Моќ Adapter1 * USB Cable1 * (Внатре ТФ-Картичка).

Карактеристики на понудата

Слични понуди