.

.

ACMAXX 2.7 Тешко LCD Екран Оклоп Заштитник за Sony α390 Алфа dslr фото-A390 / A290 Камера

ACMAXX 2.7 Тешко LCD Екран Оклоп Заштитник за Sony α390 Алфа dslr фото-A390 / A290 Камера

DEN 479.76

Количина на стоки
Достапно

Оваа ставка за Sony α390 Алфа dslr фото-A390 / A380 камера.НЕ може да се користи на други камера.Нула, Прашина и Вода се спротивстави.Поли-карбонат 1.2 mm, отпорен на yellowing вон-отсјај тешко слој., УЛТРАВИОЛЕТОВО (Ув) Слој.Заштита На Вашата Инвестиција Сега. *Campare со други стакло или arcylic заштитници* ACMAXX заштитник немаат лого на производот и дизајн изгледа многу подобро навистина сакате да се стави Giottos' Лого на вашиот Leica X?Јас не мислам така.Ние не се обиделе други материјали да се направи заштитник.Ние откривме дека само нашата формула може да се направи најдобрата работа.Стакло/arcylic видови заштитник е многу тешко shield.Со Стакло/arcylic тие не можат да се апсорбираат било влијание.Тоа е како ќе се носат многу тешко shield но тоа помине влијание за вас.Тоа може да го оштети вашиот LCD по ударот.Нашиот заштитник е направен од јаглерод и пластика.Тоа може да се заштити LCD екран и да го апсорбира ударот.Кога ќе се случи нешто..што сакате да ги задржите вашата камера не заштитник.Она што е ACMAXX LCD ОКЛОП?ACMAXX LCD Оклоп е тешко Поли-карбонат екран заштитник со УВ Ниска Рефлексија Слој.Тоа им помага да го заштитите вашиот вредни инвестиции од прашина, влага и гребнатини, која може да доведе до скапи поправки.LCD Оклоп дизајниран може да бидат оставени на екранот на сите времиња за заштита.Се држи на екранот на Камерата LCD екран чисти и безбедни од штетата.

Карактеристики на понудата

Слични понуди