.

.

DahoMeter Дигитални Густина Метар за Цврсти и Течни DH-300X

DahoMeter Дигитални Густина Метар за Цврсти и Течни DH-300X

DEN 559.20

Количина на стоки
Достапно

Може да тестира цврсти и течни.Автоматско тестирање.не треба прирачник за пресметување.Функција на температурата на водата надомест на штета.Стандарди : Во согласност со ASTM D792,ASTM D297,GB/T1033,GB/T2951,JIS K6268,ISO 2781,ISO1183,GB/T11540,GB/T12206,GB/T5518 стандарди итн.DH-300 X е најпопуларниот цврсти, течни со двојна употреба densimeter во тековната маркетинг; Професионални мерење додатоци и висок транспарентен завршен вбризгување на калапи резервоарот биле опремени за мерење на цврсти кој може да му одолее се носат,да падне и да ги кородираат; Нерѓосувачки челик мерење рамка и стандард за јачина на кристална топка биле опремени за мерење на течност,на која има функција на хуманизација,пократки мерење на време,едноставна операција,стабилна и точно, Тоа е погоден за областа на управување со квалитет,контрола на трошоците,нова формула за истражување и материјал за проучување и така натаму.DH-300 X може да се примени за мерење на густина на општи цврст материјал и пластични честички.Исто така,тоа е соодветно за прав и течност.Спецификации : Густина резолуција : 0.001 g/cm3 Максимална тежина : 300g Минимална тежина : 0.005 г Мерен опсег : 0.001-99.999 g/cm3 Карактеристики : се Прикаже на густина на цврсти и течни брзо,едноставна операција и стабилни перформанси. Функција на автоматско нула следење,ѕвончето предупредување,и преоптоварување предупредување. Функција на вистинската температура на водата надомест,се прилагодат на животната средина промени. Функција на решение за надомест на штета.и двете вода или друга течност може да се користи како медиум за мерење. Усвои завршено високо-капацитет на мерење на додатоци со транспарентни за вбризгување на калапи резервоарот,кој може да му одолее носат,падне,и корозија. Густина вредност може да се покажа дека со една постапка за мерење на течност.и постојано континуирано брзо мерење може да се работеше. Земе примероци на пригоден начин.и 50 CC ќе биде во ред. Се координира со работата на thermostatic резервоарот да се измери процентот со потребната температура. Тоа е многу лесно да се чисти мерење првенство,и не може да се добие на ограничување на големината на pycnometer калибар.

Карактеристики на понудата

Слични понуди