.

.

Linsoul BLON BL01 10мм Биологија Влакна Дијафрагмата Возачот HiFi во Уво Слушалка со 0.78 mm 2Pin Монтажни Кабел(Без микрофон, Црна)

Linsoul BLON BL01 10мм Биологија Влакна Дијафрагмата Возачот HiFi во Уво Слушалка со 0.78 mm 2Pin Монтажни Кабел(Без микрофон, Црна)

DEN 599.76

Количина на стоки
Достапно

【10мм Биологија Дијафрагмата Возачот】Продолжување на легендите на BLON семејства, сме го направиле тоа за да BL-01 со новата биологија влакна дијафрагмата возачот, кој може целосно да се намали силна човечки глас тапан точка на средината на ниска фреквенција, врати шокантно ниска фреквенција звучен ефект, што го прави звук повеќе слоевит и што ќе ви овозможи да се чувствуваат инструмент звуци и вокали.Можете целосно да уживате во магнетската бас искуство. 【Kirsite Огледало Полиран Метал Школка】 Направени од Kirsite, срцето облик на BL-01 слушалка е навистина око-catcher со нејзиното огледало полиран шуплина.Исклучителна се чувствуваат и естетика се одлично прикажани во овој модел.Насочат дизајн, исто така, супериорна во долговечноста со своите карактеристики на анти-пропадна, анти-нула и др. 【Ергономски Дизајн】На слушалка е мувла да се заснова врз професионални ушниот канал анализа на податоците.Посебна форма е удобно за долго време носи исто така и во исто време тоа може да се зголеми на пасивен намалување на шумот ефект.Тоа е подобрена со прилагодување на агол и позицијата на звукот цевка на ушниот канал, постигнување на висока одговара. 【Монтажни Квалитет на Кабел】На монтажни кабел е изработен од анти-напнатост и анти-мешање жица за главната жица.Пред облик на earplug дизајн и 3.5 мм злато позлатен приклучок направи кабел долготрајни.Вградениот микрофон исто така е достапен за изборот.Еден клик операција е лесно да се користи премногу. 【Durabilitys лесно да се вози и не се потребни никакви изедначување додатоци.Тоа може да биде одличен придружник за секојдневна употреба, или за употреба со вашиот телефон или играчи.На treble е проширена и не се крупни.На умерени нивоа на продолжување спречи звук е на пошироката околина од тоа да биде темна и мрачна и да се обезбеди добар јасност за жанрови кои во голема мера се потпираат на повисоки фреквенции.На Mids јасност е транспарентна во природата и лесно да се забележи.Падови е врв на слушалки со добра punchy бас, длабоко продолжување со тоналитет дека е discernible доволно за оваа жанрови на музика.Како бренд кој е секогаш блиску до своите клиенти, BLON знае пазарот добро и иако тоа е и назад за некое време пред овој нов скриен дијамант-BLON BL01 објавени.За разлика од некои слични карактеристики како BLON BL03, BL01 има подобрувања во некои начини.

Карактеристики на понудата

Слични понуди