.

.

IRONANDGCFOXBOX Флорални Голем Ѕид Mural,Автентични Paisley Остава Отстранлив Голема Налепница Фолија Ѕид Оркестарот за Статистика Детска Спална соба Расадник Семејство Оркес

IRONANDGCFOXBOX Флорални Голем Ѕид Mural,Автентични Paisley Остава Отстранлив Голема Налепница Фолија Ѕид Оркестарот за Статистика

DEN 2879.76

Количина на стоки
Достапно

ГОЛЕМИНА : 244x168 cm / 96 x 66 инчи (ширина x должина) 4 самолепливи ленти.Mural се перат.Различни големини се на располагање.Не сите ѕид големини се исти, па ако треба различна големина ве молиме контактирајте со нас и ние со задоволство ќе ви помогнеме.ВИСОК КВАЛИТЕТ : Позадина се Направени на самолепливи ПВЦ Материјал, лесно да се отстрани, кога е потребно, перат, odourless, абразија-отпорни.СОБРАНИЕ : толку лесно како пита!Вие не треба да се користи било лепила.Лесно пренослив - дури и тоа е можно да се смени неговата позиција.Производот треба да се користи само на мазни, маснотии-слободни површини.ДЕКОРАЦИЈА : еколошки и odourless - безбедно да се користи во спални соби.Ѕидот Графички decals може да се примени на повеќето рамни површини, вклучувајќи малку текстура ѕидови, прозорци, огледала, или било каква мазна површина.Оваа позадина дизајн е совршено елемент за декорација на вашиот дом, вашата дневна соба, спална соба, бања, заводот.Дава внатрешни работи навестување на уникатност.Се облекуваат и ги красат вашата соба со стил!Овие уникатни ѕид mural се совршен акцент accesory за вашата Дневна Соба/Stady Соба/Beding Соба.Нашиот Ѕид Мурали се направени со квалитетот лепило материјал и има екстра тешко заштитна мат каширане.Со нашата специјална материјал може да се отстрани и да се restick кога ставање ова на ѕид.Нашите Висок квалитет на печатење процес обезбедува ѕид мурали е многу јасно и без дефект.Ѕидот mural се сече во 4-6 панели за лесна инсталација.Висок Квалитет Vinyl Won не остави белег кога repositioned нема остатоци остави зад себе.Уникатен и еден од еден вид ексклузивна дизајни за инсталација на рамни суви површини внатрешна/надворешна ѕидови, врати и дури и на windows.Многу лесно да се примени, отстрани или да ја наместите - само кора & стап.Инсталација Чекор : 1.Ги симнат вашиот ѕид со сува lint-слободен крпа, да ги отстраните сите остатоци.На почисто ѕидот на подобри резултати.Лоцирање на првиот панел означено како #1 на левата страна на овие упатства.2.Лежеше панел со лицето надолу на рамна површина.Излупете банкарскиот хартија надолу за шест инчи од горниот раб изложување на лепило.Браздата банкарскиот хартија работ остро да го задржи надвор од патот во текот на инсталацијата.3.Усогласување на сликата на ѕидот и да го користите прстите за да се капи на графички своето место.4.Користете сува крпа и да започне плански четкање со цврста притисок од центарот на графички да се левиот раб и потоа со десен раб.Почеток на врвот на графички и се движи надолу.5.Продолжи да се четка од центарот надвор како да го направите вашиот начин надолу графички.6.Се повлече на лагер надолу што е потребно да се изложуваат повеќе од лепило назад, користете ги двете раце.Работа шест инчи на време за поголема контрола. 7.Откако ќе го почитуваат графички врвот до дното, со помош на кружни движења, rebrush надворешниот има инчи на целосна графички за да се обезбеди најдобри лепливоста.

Карактеристики на понудата

Слични понуди