.

.

LKCBUMK 1000g/Топката Супер Дебела Природна Волна Буци Предиво Филц од Волна Roving Предиво за Предење Рака Плетење Спин Предиво DIY Ќебе Снабдување (Боја : Камила)

LKCBUMK 1000g/Топката Супер Дебела Природна Волна Буци Предиво Филц од Волна Roving Предиво за Предење Рака Плетење Спин Предиво

DEN 910.80

Количина на стоки
Достапно

DIY забава : Дебел памук конец е многу погодна за рака плетење ќебиња, дебели марами, теписи или нешто друго што може да се замисли.Овие домашен предмети може да се чуваат засекогаш.Тоа е радост да се направи убави и меки предмети во секое време.Мека и големи : Тоа е голем предиво, погоден за дебели плетени ќебиња, додавајќи чувство на модата да било соба без linting.Безбедност материјал : roving е исполнет со шупливи влакна од памук, волна, кој е совршен избор за модерен изглед и зима серија.Лесно нега : машина перат, штеди многу време и енергија, правење на вашиот живот поудобно и полесно.Совршен по-продажбата на услугата : ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате ако имате било какви прашања, ние ќе ви одговори што е можно поскоро.Мека unspun се чувствува многу удобно и warm You да направите свој буци knits како ќебиња,cowls,шалови,капи,килими,итн за дома decors или gifts Perfect за обиде roving, екстремни плетење, crocheting или рака knitting Material : Памук плус ultrafine fiber Weight:1000g/Ball How многу дали треба да сплетам ќебе?Ќебе 40*60 инчи appr. 4 kg(8.8 lb)Ќебе 50*70 инчи appr. 5 kg(11.1 lb)Долго Шамија - околу 1 kg(2.2 lb)Забелешка : ве молиме бидете сигурни да се исуши cleaning Due на светлината и на екранот разлика, објектот е боја може да биде малку поинаков од pictures Please се разбере.Бидете сигурни дека не предвид пред да конкурираат.Ве молиме овозможи 1-2mm разлики поради прирачник measurement Package Вклучува : 1 X линија Топка (1000g)(На други додатоци не се вклучени).

Карактеристики на понудата

Слични понуди