.

.

Кристал М1-1KPSI Дигитален Мерач на Притисок, 0 до 1000 psi

Кристал М1-1KPSI Дигитален Мерач на Притисок, 0 до 1000 psi

DEN 19632.00

Количина на стоки
Достапно

На точноста : 0.2 проценти од читање од 20% на 100 проценти на целосна скала; 0.04 проценти целосна скала од 0 проценти на 20 проценти од целосна скала.На животниот век на батеријата : 30, 000 часа.Батерија тип : две ааа (вклучени).Случај : полиестер/поликарбонат смеса.Дисплеј : 5-цифрен lcd, 0.66 инч.Мерачи се целосно температура компензира, така точноста е иста во текот на целиот оперативен температура опсег.Сите величини се тестирани и калибрирани во внатрешноста на животната средина Тест комори со користење на компјутерски контролирана притисок контролори.За разлика од механички притисок мерачи, М1 мерачи имаат способност да преживеат се фрли и подложен на големи над притисок на настани со никаква промена во калибрација.Лесен-за-читање 5-цифрен екран карактеристики големи 0.66 инчен H цифри и светла светлина.Водоотпорен куќиште е полиестер/поликарбонат се вклопуваат и се е О-Прстен печат.Куќиште и вклучена говорница се компатибилни со многу индустриски течности вклучувајќи Skydrol.Притисокот сензор е piezoresistive силикон сензор со постојан масло изолација систем и составен дел на филтерот.Достапни во САД само.Прецизност и ефикасност при прифатлива цена 0.2 проценти од читање точност.Vertical bar графикон.

Карактеристики на понудата

Слични понуди