.

.

Златна Фолија Снегулки за Смола, Метални Фолии Сет од 3 Бои Имитација Злато и Сребро Бакар во 10 Грам Шишиња за Смола Накит Одлуки, Нокти, ликовна Уметност, Занаети

Златна Фолија Снегулки за Смола, Метални Фолии Сет од 3 Бои Имитација Злато и Сребро Бакар во 10 Грам Шишиња за Смола Накит Одлуки,

DEN 1154.40

Количина на стоки
Достапно

【Ќе Добиете】 : златен лист сет содржи 3 шишиња на златни снегулки во различни бои(златна фолија, сребрена фолија, се зголеми златна фолија) + анти-статички пинцети, нето тежина на секое шише е на 10 грама, во висина од 30 грама. 【Материјал】 : фолија снегулки е направен од нерѓосувачки челик материјал кој ќе биде повеќе тешки од имитација злато материјал.Затоа, фолија снегулки со различни материјали, но исто тежина сместени во иста спецификација контејнер ќе биде за помалку од фолија снегулки. 【Деликатна Пакување】 : Секоја боја е зачувана во деликатна транспарентна пластика тегли, издржлив и не е лесно да излегуваат во јавноста оу, тоа го продолжува работниот век на gilding смола снегулки.Три шишиња од златна фолија се спакувани во еден прекрасен подарок кутија.Обезбедуваме совршен подарок за пријателите и семејството. 【Широко Апликација】 : Ова gilding снегулки може да се користи дома, канцеларија, за нокти фолија,смола материјали, градење,слики, занаети, дома декорација, мебел,градежни,дизајнот на ентериер и уметничка работа, божиќ украси. 【Топло Предупредување】 : Не-масло за јадење, или фолија снегулки,не се користи за да ги красат торта, сладоледи, слатки, пијалоци или храна.Тие се многу мали и чувствителни за да се работи со.Можете да ја допрете на овие со вашите прсти.Треба да биде многу пациентот и квалификувани кога се работи со нив. ★ Позлатени парче сет : Оваа група содржи 3 шишиња, 2.5 видови на злато парчиња + вештачки сребро + 100% бакар парчиња.★ Пакување : Оваа група содржи 3 шишиња, секој со нето тежина од 10 грама, вкупно 30 грама★ Широк спектар на апликации : Тие може да се создаде неверојатно сјајна текстура ефекти, правење на вашиот мебел и занаети изгледа апсолутно посебно.На снегулки се лесно да избледи и оксидираат.Оваа златна фолија може да се користи во архитектура, сликарство, занаети, дома декорација, мебел, архитектура, ентериер и на уметнички дела★ Потсетување : Овие метал foils не се јаде и не можат да се користат за декорација на торти, сладоледи, food Product пакет : 3x foil1x tweezers1x четка.

Карактеристики на понудата

Слични понуди