.

.

FANGDA Рачни 40X60 Фокус Зум Прилагодливи Monocular Отворено Кампување Патување Телескоп

FANGDA Рачни 40X60 Фокус Зум Прилагодливи Monocular Отворено Кампување Патување Телескоп

DEN 551.76

Количина на стоки
Достапно

Најдобрите Употреба : Кампување, Mountaineering, Патување, Backpacking.Функција : Птицата гледа бинокуларна, Покажуваат гледа телескоп, Пејзаж гледа телескоп.Мулти Обложени оптика гаранција супериорен светлина пренос и светлината.Водоотпорен, Времето отпорни и fogproof.Големина : 160mmx50mm.Спецификација : Модел : 40 X60 Зголемување : 40 xs Поле на Гледање : 1500 M/ 9500 M Поле на гледање : 6.4° Око Леќата Дијаметар : 20mm Цел дијаметар : 40mm Monocular Големина : 160 x 50 mm Призмата Тип : BAK4 Тежина : 330g Боја : Црна.

Карактеристики на понудата

Model:
40X60
Magnification:
40 xs
Field of View:
1500M/ 9500M
Field of view:
6.4°
Eye Lens Diameter:
20mm
Objective diameter:
40mm
Monocular Size:
160 x 50 mm
Prism Type:
BAK4
Weight:
330g
Color:
Black

Слични понуди