.

.

Шприц Филтер, Шприц-Воден Филтер се Меша Целулоза (MCE) 25mm Дијаметар 0.45 µm Големината на Порите, Лабораторија за Снабдување Филтер, Пакување од 100

Шприц Филтер, Шприц-Воден Филтер се Меша Целулоза (MCE) 25mm Дијаметар 0.45 µm Големината на Порите, Лабораторија за Снабдување Филтер,

DEN 1221.60

Количина на стоки
Достапно

Дијаметар 25mm големината на порите 0.45 µm.Шприц филтри се направени со мешан целулоза (MCE) мембрански филтри со полипропилен (PP) домување,со користење на најсовремени методи и дизајн карактеристики.Шприц Filte со отпорни на алкални материи и органски течности, униформа отворот механичка сила, навој интерфејс дизајн.Игла Филтер широко се користи во примерокот пред-филтрирање, појаснување, отстранување на честички, течности и гасови.Е претпочитаниот метод за филтрирање HPLC, GC мали примероци.Игла Шприц филтри се широко се користи во животот лаборатории за обработка на малиот обем на примероци, како што се протеините, култура медиум, адитиви, buffers, реагенси, и дрога.Спецификации Пакување : 100 Материјал : мешани целулоза Дијаметар : 25мм Големината на Порите : 0.45 µm Контејнер за јачина на звук : .

Карактеристики на понудата

Слични понуди