.

.

Автомобил Taillight Собранието,Yctze Чад LED Опашка Светла Собранието Ремонтирам Мултифункционален Кочница Светлина Одговара за Land Cruiser -2020

Автомобил Taillight Собранието,Yctze Чад LED Опашка Светла Собранието Ремонтирам Мултифункционален Кочница Светлина Одговара за Land

DEN 885.60

Количина на стоки
Достапно

★ Применливи модели Опашка Светлина Собранието е особено погоден за land cruiser 2016-2020, наменети за специјални возила, наменска, може совршено да се совпаѓаат со оригинални модели, ве молиме внимателно да се провери дали тоа е компатибилен пред да нарачате. ★ Применливи модели Опашка Светлина Собранието е особено погоден за land cruiser 2016-2020, наменети за специјални возила, наменска, може совршено да се совпаѓаат со оригинални модели, ве молиме внимателно да се провери дали тоа е компатибилен пред да нарачате. ★ Применливи модели Опашка Светлина Собранието е особено погоден за land cruiser 2016-2020, наменети за специјални возила, наменска, може совршено да се совпаѓаат со оригинални модели, ве молиме внимателно да се провери дали тоа е компатибилен пред да нарачате. ★ Применливи модели Опашка Светлина Собранието е особено погоден за land cruiser 2016-2020, наменети за специјални возила, наменска, може совршено да се совпаѓаат со оригинални модели, ве молиме внимателно да се провери дали тоа е компатибилен пред да нарачате. ★Интегрирана функција LED taillight собранието е мултифункционален taillight собранието, со функции на возење светла, сопирачките, светлата, динамичен пак светла, светла за магла и обратен светла.Овие функции се моќни и практични.Е вашиот најдобар избор. ★ LED светилка во Споредба со оригиналниот ламба, додека одржување на стабилна светлина излез, LED осветлувањето е повисока, и само троши 15% од оригиналната светилка енергија.Користење на напредни постојан струја технологија, може да реагира брзо и да се обезбеди јасно предупредување ефекти без било каква светлина загадувањето. ★ Декоративна функција Taillights се користи како автомобил измена додатоци.Овој вид на јачина на светлина е стилски и кул.По инсталацијата, тоа не само што во голема мера се подобри возачки безбедност, но, исто така, направи вашиот автомобил уникатен и око-фаќање. ★ Лесна инсталација Што може лесно да се инсталира на опашката светлина собранието, plug and play, без жици или кодирање, директна замена на завртки, но препорачливо е да бидат управувани од професионални автомеханичар за да се избегне оштетување на делови/автомобил поради misoperation Предизвика до неповратно оштетување.Спецификација : Предмет Тип : Опашка Светла Собранието Материјал : ABS + LED Боја : Чад Големина : Оригинална големина 1-1 Употреба : Plug and play Функција : Задните Трупот Светилка светилки drl+Пак Сигнал+Обратна светлина+Магла+Кочница за паркирање светлина Fitment : Одговара за Land Cruiser 2016-2020 Package Листата : 4 x Опашка Светла 1 x Монтажа Подигнат 4 x Дихтунзи.

Карактеристики на понудата

Item Type:
Tail Lights Assembly
Material:
ABS + LED
Color:
Smoke
Size:
Original size 1-1
Use:
Plug and play
Function:
Rear Trunk Lamp DRL+Turn Signal+Reverse light+Fog lamps+Brake parking light
Fitment:
Fit for Land Cruiser 2016-2020
Package List:
4 x Tail Lights :
1 x Mounting Harness :
4 x Gaskets :

Слични понуди