.

.

Vishine Помине Уметност УВ LED Светилка Гел лак Долго-траен Маникир за Полнење 4 Бои Поставени C183

Vishine Помине Уметност УВ LED Светилка Гел лак Долго-траен Маникир за Полнење 4 Бои Поставени C183

DEN 359.76

Количина на стоки
Достапно

ПАКЕТ : 4 x 15 ML Гел лак (француски Бела 1323; француски Розова 1408; Крем white1328; Бисер Светло Розова 1344).Здрав и Еко-пријателски : НЕ-ТОКСИЧНИ и безопасни состојки, со висок квалитет гел лак со слаб мирис, добра истрајност.Совршен за професионални салон употреба или дома лични DIY употреба.Погоден за природните нокти, УВ гел ноктите, лажни нокти, на доградба на акрилни нокти, ноктите совети, итн.Огледало сјај заврши,14-ден висок сјај носат,лесен за употреба.За како полски, Носи како Гел, Исклучен во минути.Бренд : Vishine; Сертификација : MSDS,од FDA,SGS,CE.Ве молиме да се осигурате ноктите се суви, чисти и масло-бесплатно пред примена на гел лак, помагање за долготрајни.Инструкции За Употреба : Чекор 1. Чисти Нокти, тогаш првично и притисни назад кутикулите.Чекор 2. Се тресат до Гел; тоа може да се направи полски боја биде избалансиран.Чекор 3. Се применуваат База на грб, со УВ ламба или LED светилка.Чекор 4. Се применуваат Боја директно, лек под УВ ламба за 2-3 минути или лек со LED светилка за 60 секунди; кога ќе се исуши, нанесете вториот грб, и да се излечи со УВ ламба или LED светилка за 2 минути.Чекор 5. Се применуваат topcoat, што може да се направи боја повеќе светол, а потоа и потполно да се излечи со УВ ламба или LED светилка.Чекор 6. Отстрани вулгарен површината со памук натопени со чистење.Да се отстрани : Натопете памук подлога со acetone (акрилик на смена) и да искриват на ноктите.Почекајте неколку минути, за гел станува омекне.Rip надолу нежно.Датотеката далеку остаток нежно.

Карактеристики на понудата

Слични понуди