.

.

Delkin Уреди 64GB Моќ microSDXC UHS-II (V90) Мемориска Картичка (DDMSDG200064)

Delkin Уреди 64GB Моќ microSDXC UHS-II (V90) Мемориска Картичка (DDMSDG200064)

DEN 2398.80

Количина на стоки
Достапно

Тестирани & Компатибилен со Android паметни телефони, Таблети, Nintendo Прекинувач, беспилотни Летала, DSLRs, Mirrorless Камери, Акција Камери & Camcorders.Непрекинато 8 K, 4 K, 3 D, HDR, 360º & Висока-Брзина на Снимање.Специјализирани за Истовременото Снимање.Читај/пишувај на Брзини : 300/250 MB/s.UHS-II Видео Брзина Класа 90 (V90).Вода/Шок/X-Ray Доказ.На Delkin Уреди Моќ UHS-II (U3/V90) micro SD мемориска картичка е дизајниран да excel во најсложените видео начини на денес и утре е камери и беспилотни летала, вклучувајќи 8 K, 4 K, 3 D, HDR, 360º & висока-брзина на снимање.Номинална Видео Брзина Класа 90 (V90) и користење на два реда на копчиња, Моќта micro SD картичка може да се пофали со снимањето брзини надминување 250 MB/s, што го прави погоден за професионални фотографи и videographers.Картичката s минималната одржлива пишување брзина на 90 MB/s, што истовремено мулти-датотека се снима и ќе се обезбеди дека податоците се напишани брзо и безбедно да ја картичката.Ова вклучува фаќање на СУРОВИНИ + JPEG, повеќе видео текови создадени од 360º камери, видео + сеуште + GPS дата и време-застаруваат.Способен offloading податоци со брзина достигнува до 300 MB/s, Моќта micro SD картичка обезбедува најбрз, најефикасен трансфер на податоци од картичката да компјутер за брз пристап до вашите фајлови и порано пост-продукција почетокот време.Во прилог на својата вода-отпорни, shockproof & x-ray доказ дизајн, Моќта за micro SD картичка, исто така, користи вграден грешка-поправните и носат-израмнување да се обезбеди податоци интегритет и долг животен век.Картичката е исто така поддржана од страна на Живот и Delkin е Американски-врз основа на поддршка на корисниците на тимот од Сан Диего, CA.

Карактеристики на понудата

Слични понуди