.

.

Puracy Природни Бебе Меур Бања, Лаванда & Ванила, Солза-Бесплатно, Сулфат-Бесплатно, Противалергиски, 16 Унца

Puracy Природни Бебе Меур Бања, Лаванда & Ванила, Солза-Бесплатно, Сулфат-Бесплатно, Противалергиски, 16 Унца

DEN 647.76

Количина на стоки
Достапно

На Puracy Разлика : се Приклучат на милиони уживање во нашата наградуваниот, растителна напојува формули.РАСТЕНИЈАТА-НАПОЈУВА ПЕРФОРМАНСИ : Кокос добиени средства за чистење се создаде могили на богата, долга-трајни меурчиња; Алое, Apple, Авокадо, Банана, Манго, Muskmelon, Папаја, Праска, и Калинка Екстракти оставете го вашето дете е чувство на кожата мека, мазна, и хидрирани.НАМЕНЕТА ЗА БЕБИЊА, УЖИВА од СТРАНА на ЦЕЛОТО СЕМЕЈСТВО : Природно солза-слободни и противалергиски со користење само на најчиста, нежни состојки.БЕЗ ГРУБИ ХЕМИКАЛИИ : Без сулфати (SLS, SLES, SCS), око-numbing агенти, triclosan, формалдехид, salicylates, parabens, фосфати, МЕА, ДЕА, ЧАЈ, BPA, глутен, петрохемија, животински нус-производи, парфеми, бои или caustics.

Карактеристики на понудата

Слични понуди