.

.

NEC NP510 LCD Проектор 3000 Lumens

NEC NP510 LCD Проектор 3000 Lumens

DEN 3840.00

Количина на стоки
Достапно

Бела Светлина 3000 ANSI Lumens Резолуција 1024x768 Размер 4 : 3 (XGA) Контраст 500 : 1 Дисплеј Тип LCD Видео Режими 720p, 1080i Податоците Начини на МАКС 1600x1200. Фрли на Далечина 3.6' - 30.7' Големина на Слика 30.00" - 300.00" Фрли Сооднос 1.54 : 1 - 1.85 : 1 Дигитален Корекција Вертикална само.Проектор Големина 3.70" x 12.10" x 10.30" Тежина 6.6 lbs коишто се слушаат на Бучава 35 d B Внатрешните Звучници 7.0 W Моно TCO Сертифицирано : Да Моќ 251 W 100 V - 240 V.Конекција Панел : Аудио Излез : Мини Џек Композитни : РКА Дигитален DVI Влез Мрежа : RJ-45 RS232 : ДБ-9pin S-Video VGA Во : Dsub-15pin.Карактеристики : Затворена Captioning, Вградени Звучници, Таванот Проекција, Корекција на Боја, HD Подготвен, Преносни, Проекција Навалите, Задна Проекција, Табела Врвот Проекција.NEC NP510 Проектор - XGA Конференциска Сала Проектор ЕКО Режим технологија помага да се прошири светилка живот и ја намалува потрошувачката на енергија Јаглерод заштеди метар пресметува позитивни ефекти од работењето на проектор во ЕКО Режим Интегрирани RJ-45 врска овозможува брзо поврзување на LAN Автоматска корекција на грешките технологија веднаш проекти плоштад слика, дури и кога проекторот е поставување на еден стрмен форумот агол на екранот Вграден во затворени captioning овозможува декодирање и прикажување на текст информации од видео Двојна компјутер влезови се обезбеди брзо префрлување помеѓу презентации 3000-лумен светлината ги зголемува сликите за повеќето апликации Виртуелна Далечински (DDC/CI) во VGA кабел контроли на проектор директно од компјутер, без потреба за дополнителни контролни кабли.

Карактеристики на понудата

Слични понуди